Taramayı geç
Güncelleme: 09:15 TSİ 18 Aralık. 2014 Perşembe
Sponsor: 
Paylaş

Yurtta hava durumu

Türkiye Cumaretesi gününü açık geçirecek, sıcaklıklar Aralık ayı ortalama değerlerinde. Pazar ve Pazartesi günleri ise Kuzey kesimler ve Anadolu Balkanlardan inecek daha soğuk havanın etkisinde kalacak. O nedenle Pazar gecesi, hafif kar yağışı görülme olasılığı var.

ntvmsnbc
Güncelleme: 09:15 TSİ 18 Aralık. 2014 Perşembe

İSTANBUL - Beş büyük kent merkezinin hava koşullarına gelince: İstanbul yine parçalı bulutlu sıcaklık 14 derece. Pazar ise yağmurlu ve soğuk bir günü olacak, karayel hissedilen sıcaklığı 7 dereceye düşürecek. Ankara biraz bulutlu ve soğuk 5 derece. Pazar gecesi hafif kar yağma olasılığı var. İzmir güneşli 15 derece. Bursa az bulutlu 12 derece, Adana'nın sahil kesimi yağmurlu 19 derece.

Marmara'da Cumartesi günü güneş yine görülecek, sıcaklık 12-14 derece. Pazar günü ise hem yağmur var hem de hava 5 derece daha soğuk, sıcaklık dışarıda 6-7 derece hissedilecek. Trakya'ya hafif kar bile yağabilir. Pazartesi günü ise kuru bir soğuk olacak.

İç Anadolu'da güneş görülecek ama bölge çoğunlukla pus ve ayazın etkisinde, sıcaklık 4-5 derece civarında. Pazar gecesine dikkat. Eskişehir-Çankırı arasında aniden hafif kar başlayacak. Pazartesi Sivas çevresi de kar yağışından etkilenecek.

Haberin devamı ↓
reklam

Ege güneşli ve fazla serin değil, Muğla 14, Kütahya 8 derece. Pazar günü hafif yağmurlar olacak, hatta gece saatlerinde Kütahya-Uşak-Manisa arasında kısa bir süre kar atıştırabilir.

Akdeniz'de hava fazla kapalı değil, Mersin sahili ile Hatay, K.maraş arasında yağmur olabilir. Antalya güneşli 19 derece. Pazar daha bulutlu bir gün olacak. Güneydoğu kapalı, Gaziantep ve Adıyaman'a hafif yağmur yağabilir. Sıcaklık 9-10 derece.

Doğu Anadolu'da yağış yok hava yine biraz bulutlu Erzurum 1, Malatya 6 derece. Pazar günü güneşli ve puslu bir gün olacak.

Karadeniz'de hava açık, Zonguldak 12, Samsun 13, Trabzon 12 derece. Pazar günü Zonguldak Kastomonu arasında yağmur başlayacak. Dikkat aynı gece havanın hızla soğumasıyla Bolu, Düzce, Kastamonu boyunca kar yağışı da bekleniyor ama kar pazartesi sabahına kalmayacak.

reklam