Taramayı geç
Güncelleme: 02:25 TSİ 23 Mayıs. 2009 Cumartesi
Sponsor: 
Paylaş

Aziz Yıldırım NTV Spor'a konuştu (Video)

% 100 Futbol Özel programında Rıdvan Dilmen ve Güntekin Onay'ın sorularını yanıtlayan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kulübe şu ana kadar cebinden 30 milyon dolar verdiğini ve geri de istemediğini söyledi.

  Video: Aziz Yıldırım ile %100 Futbol
  Video: Aziz Yıldırım ile %100 Futbol
NTV Spor
Güncelleme: 02:25 TSİ 23 Mayıs. 2009 Cumartesi

İSTANBUL - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, %100 Futbol Özel programında Rıdvan Dilmen ve Güntekin Onay'ın sorularını yanıtladı. Yıldırım, sarı-lacivertli kulüpteki geçmişi, başkan adaylığı ve projeleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

"Ben 15 Şubat 1998'de aday oldum ve o gün seçildim. Seçim öncesi vaatlerim vardı. Neler yapmam gerektiğini anlattım ve onların hepsini yerine getirdim. Daha sonraki dönemlerde Fenerbahçe'nin altyapısını ve ekonomik tesis anlamında daha büyümesi gerektiğini ve bunların sonucunda da sportif başarıların daha rahat gelebileceğine inandığım için bu tip yatırımları arkadaşlarımla beraber yaptım. Yani burada her yapılan, Aziz Yıldırım bir ise, bir de yönetimdir, böyle bakmak lazım. Ama önde ben başkan olarak gözüktüğüm için hep benim ismim geçiyor. Orada hem cefakar hem de emekçi emek veren yönetim kurulundaki arkadaşlarımız var. Onlara buradan teşekkür ederim.

Şimdi önümüzdeki bu dönemler içerisinde daha yatırımını yapmadığımız projeler var ve bu projeleri de açıkladım. Bir tanesi basketbolla ilgili. Şimdi basketbolun erkeklerde baktığınız zaman Ülker ile beraber bir sponsor anlaşması ve birleştirme pozisyonuna girdik. 17 milyon dolar bütçesi var ve 5 yıllık anlaşması var. 2 yılı geçtik 3. yıldayız ve bundan sonra 2 yıl daha var. Fakat diyelim ki Ülker olmadı veya bir sponsor bulamadınız, o zaman ne olacak? Bu soru gündeme gelmesi lazım. Aynı soru kız basketbolda da var. Onlarda da bir sponsor henüz, tam onunla birleştirecek bir pozisyona gelmedik. O zaman bunlara bir kaynak yaratmak lazım. Bu kaynağı da yaratacak en önemli şey salondur. Bu salonu yaparsanız Fenerbahçe taraftarı, alacakları kombinelerle bu takımlara destek vereceklerdir."

"SALONUN YANINDA İŞ MERKEZİ YAPILACAK"
"Ülker ile yapmış olduğumuz anlaşmada 58 dönüm bir arazi üzerine Ataşehir'de iş merkezi de yapılacak. Burada yapılacak kapalı salonun yanında iş merkezleri, oteller, ofis binaları da olcak. Böyle projeyi gündeme getirdim, anlaşmalarını yaptım ve hayata geçirmeye başladık. Şimdi bu projenin muhakkak bitmesini arzu ediyorum. Çünkü Fenerbahçe'nin geleceğinde çok önemli yeri var, yani stat kadar önemli olacak proje."

"ABANT'TA TESİS YAPACAĞIZ"
"İkinci proje, yaşadıklarımızla gördüğümüz tecrübelerden sonra geldiğimiz bir nokta var, şu; futbol takımlarımız hepsi yani hiç farkı yok, Almanya'ya, Hollanda'ya gidiyoruz. Halbuki biz biliyoruz ki doktorlar da bunu söylüyorlar, bu işin uzmanları. Yani hazırlık dönemlerini yüksek yerlerde, rakımlı yerlerde yapacaksınız ki oksijen alacaksınız, oradaki çalışmalar daha etkili olacak. Biz gidiyoruz Almanya'ya, Hollanda'ya. Gittiğimiz yerlerde 3. ligden, amatör kümelerden takımlar buluyoruz ve o takımlarla maçlar yapıyoruz. Sahanın içerisine bakıyorsunuz herkes koşuyor, yani tam bir panayır havasında. Yani organizatörler para kazanıyor, sizler de yoruluyorsunuz, hiçbir işe yaramadan verimli olmuyor. Şimdi prensip olarak buradaki kurumsal yapıya uygun olarak diyoruz ki; bundan sonra bir kamp tesisi yapacağız, yerini aldık. Abant'tan biraz küçük, bir göl, 155 dönüm, etrafı orman. Buraya 99 odalı otel yapıyoruz. Bu otelde bütün takımlarımıza, yalnız futbol değil. 1 tane futbol sahası, çim normal ebatlarda futbol sahası yapıyoruz. Bunun yanında gölün etrafında atletlerin çalışabileceği bir koşu alanı yapıyoruz, kürekçiler için zaten gölet var. Diğer sporcuların da kondüsyon anlamında çalışacakları bir tesis yapıyoruz. Şimdi bundan sonra örnek futbol takımı gidip orada hazırlık çalışmalarını yaptıktan sonra Avrupa'ya gidecek, büyük turnuvalardan oynayacak o turnuvalardan dönecek. O zaman ya İstanbul'da ya da gerekiyorsa ihtiyacı varsa gidip yine orada yapacak. Bu amaçla da bunu yapıyoruz."

Haberin devamı ↓
reklam

"KENAN EVREN LİSESİ'NİN YERİNDE OTEL OLACAK"
"Üçüncü proje Kenan Evren Lisesi'nin olduğu yer. Biz şu andaki Kenan Evren Lisesi'nin yerine yeni bir okul yaptık, Ağustos ayında bitiyor ve yeni öğretim yılı orada başlayacak. Bizde buraya daha önce planladığımız gibi ya iş merkezi, ya da bir otel projesi. Onu da şunun için söylüyoruz; önümüzdeki dönemde o bölgenin yani bizim Dereağzı ve o bölgenin turizm alanlı bir bölge olarak açıklanma durumu var. Bu otelin burada daha cazip olacağını düşünüyoruz, bunun hesaplarını yapacağız. Ondan sonra bu projeyi de hayata geçireceğiz. Bunları yaptığınız zaman Fenerbahçe bütçelerine maddi anlamda ekonomik katkı yapacak, hem de sportif anlamda da katkı yapacağı için bu projelerin bitmesini arzu ediyorum. Bunun için de 3 yıl daha zaman istedim. 10+3'teki amaç da 10 yıllık yatırımı yaptık, evet 11 yıl başkanlık yaptım ama 1 yıl yatırım yapamadık. O yatırımlar başladıktan sonra 10 yıl, 3 yıl da böyle ilave isteyerek 13 yılda bu yatırımların hepsinin bitmesi amacıyla bu 3 yıllık dönemde de aday oldum."

DEVAMI
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Sonraki >
Bu habere puan verin
En yüksek puan alan haberler
Düşük
0.5 puan ver1 puan ver1.5 puan ver2 puan ver2.5 puan ver3 puan ver3.5 puan ver4 puan ver4.5 puan ver5 puan ver
Yüksek

0 kullanıcıdan 0 puan.
Facebook'ta Paylaşılanlar
0 Yorum yapmak için .
olarak oturum açmışsınız. Çıkış?
Gönder
0/1000

reklam