Taramayı geç
Güncelleme: 00:43 TSİ 04 Haziran. 2009 Perşembe
Sponsor: 
Paylaş

Dünya moda arenasında bir Türk

Japon Vogue dergisi ve Comme Des Garcons markasının Tokyo’da düzenlediği “Magazine Alive” adlı sergiye davet edilen Aslı Filinta’nın koleksiyonu dünya moda basınının ilgisini çekti.

Aslı Filinta
  Foto Galeri: Dünyanın konuştuğu Türk
Güncelleme: 00:43 TSİ 04 Haziran. 2009 Perşembe

New York’ta yaşayan Türk moda tasarımcısı Aslı Filinta, Tokyo’da Mart ayında katıldığı bir fuarda Japon Vogue dergisinin yüksek beğenisini kazanarak 27 Mayıs’taki Magazine Alive adlı sergiye davet adlı.

Dünya modasının öncülerinden Japon Vogue dergisi ve Japon moda markası Comme des Garcons, birlikte çalışmalarının 10. yılını farklı markaları bir araya getirdikleri 6 ay açık kalacak pop-up dükkanları ve sergi alanlarıyla kutlamaya karar verdiler. Kelimelerin ve görsellerin ötesinde ürünleri dergiden fırlamış halleriyle sergileyen proje, dünya moda gündemindeki önemli olaylardan biri. Sergide, Japon Vogue derisinin bu ay için konu ettiği Japon çizgi dünyası Manga teması da işlenenler arasında.

27 Mayıs’ta Japonya’nın şu andaki en gözde çağdaş sanatçısı Takashi Murakami, mağazanın açışılışını gerçekleştirdi.

Haberin devamı ↓
reklam

Türk moda tasarımcısı Aslı Filinta’nın koleksiyonu Comme Des Garcons modaevinin baş tasarımcısı efsane Rei Kawakubo tarafından büyük beğeni kazandı.

Aslı Filinta’nın Kız Kulesi'nden esinlendiği "Kisses can fly" koleksiyonu, Chanel, Dior, Fendi, Celine, Lanvin, Martin Margiela, Pierre Hardy, Chloe, Marni, Derek Lam gibi dünya çapında tanınmış markaların ürünleriyle bir arada Tokyo'daki Dover Street Market adlı mağazada satılıyor.

Aslı Filinta kimdir?

1979 Adana doğumlu Aslı Filinta, Bilkent Üniversitesi Ekonomi mezunudur. Tasarıma takıyla başlayan tasarımcı daha sonra baskı ve kıyafet tasarlamıştır. Parsons adlı moda okulunda okumak için New York’a giden tasarımcı halen orada yaşamaktadır.

Bu habere puan verin
En yüksek puan alan haberler
Düşük
0.5 puan ver1 puan ver1.5 puan ver2 puan ver2.5 puan ver3 puan ver3.5 puan ver4 puan ver4.5 puan ver5 puan ver
Yüksek

0 kullanıcıdan 0 puan.
Facebook'ta Paylaşılanlar
0 Yorum yapmak için .
olarak oturum açmışsınız. Çıkış?
Gönder
0/1000

reklam