Taramayı geç
Güncelleme: 12:31 TSİ 18 Haziran. 2009 Perşembe
Sponsor: 
Paylaş

Burhan Öçal'ı hiç at tımarlarken gördünüz mü?

NTV'de her Perşembe ünlülerin zor işlerle nasıl başa çıktıklarını veya çıkamadıklarını izleyeceksiniz. Perşembe'nin başka bir programı ise Ahmet Yeşiltepe'nin sunduğu "Zaman Yolcusu"...

NTV'de bu akşam 20.30'da, Ahmet Yeşiltepe yeryüzündeki ilk “tam teşekküllü hastane”yi anlatacak. 21.15'te ise Burhan Öçal'ın zor anlarını izleyeceksiniz.
NTV
Güncelleme: 12:31 TSİ 18 Haziran. 2009 Perşembe

İSTANBUL - Yaz boyunca her Perşembe akşamı Ahmet Yeşiltepe’nin sunumuyla ekrana gelecek “Zaman Yolcusu”, Anadolu’daki antik yerleşmelerin siluetlerini gözler önüne sererek onların az bilinen ya da unutulmuş öykülerini binlerce yılı aşıp günümüze ulaştıracak.

“Zaman Yolcusu”, Anadolu’nun sahip olduğu kültür mirasına yalın anlaşılır ifade ve görüntülerle yaşadığımız çevrede geçmişi on binlerce yıl öncesine dayanan yerleşmelerin izini sürecek.

Türkiye’de çoğunluğu yer altında bulunan 3 bin antik yerleşmeden öne çıkan bazılarının, uygarlık serüvenimize katkılarını anlatmayı hedefleyen program, olağan görünenlerin içerisinde yaşayan olağanüstü ve gerçek öyküleri anlatacak.

Haberin devamı ↓
reklam

20.30’da ekrana gelecek ilk bölümünde yeryüzündeki ilk “tam teşekküllü hastane” olarak kabul edilen “Asklepion”un Bergama’da nasıl kurulduğu, burada uygulanan tedavi yöntemleri, Parşömen kağıdının, en dik tiyatronun, Keltlerle savaşın, Berlin’e taşınan Zeus Sunağı’nın öyküsü anlatılacak.

Bergama’nın 18 kilometre kuzeybatısındaki Allianoi ise, suyla tedavinin uygulandığı yeryüzündeki en eski kaplıca tedavi merkezlerinden biri.

Yortanlı barajının suları altında kalmak üzere olan Allianoi de “Zaman Yolcusu”nun ilk bölümde uğradığı diğer bir antik yerleşim bölgesi.

Yayın Tarihi : 18 Haziran Perşembe
Yayın Saati : 20:30 -1. bölüm

ÜNLÜLER DÜNYA İÇİN İŞ DEĞİŞTİRİYOR
Yine her Perşembe akşamı saat 21.15’te yayınlanacak olan “Zor İş”te ünlüler, bir günlüğüne, yeşil bir dünya için pazarcı, çiftçi, ahçı, seyis, garson, marangoz veya balıkçı olarak izleyenlerin karşısına çıkacak.

Programın ilk konuğu perküsyon sanatçısı Burhan Öcal olacak. Saklıköy’de gerçekleştirelen çekimlerde Burhan Öcal, bir günlüğüne turizm sektörüne giriyor.

Yeni çıkış yapılan bir odayı temizleyen, atlardan birini yıkayıp dinlenmeye götüren, çimleri biçen ve tamirat gereken bir tabure için marangozhaneye giren Öçal, işler ne kadar zor olursa olsun, biraz çaba harcayarak doğayı koruyabilecegimizi yaşayarak öğrenecek.

Yayın Tarihi : 18 Haziran Perşembe
Yayın Saati : 21:15 -1. bölüm

Bu habere puan verin
En yüksek puan alan haberler
Düşük
0.5 puan ver1 puan ver1.5 puan ver2 puan ver2.5 puan ver3 puan ver3.5 puan ver4 puan ver4.5 puan ver5 puan ver
Yüksek

0 kullanıcıdan 0 puan.
Facebook'ta Paylaşılanlar
0 Yorum yapmak için .
olarak oturum açmışsınız. Çıkış?
Gönder
0/1000

reklam