Taramayı geç
Sponsor: 
Paylaş


İŞE GİDERKEN

Hafta içi her gün 07:30 - 09:00

NTV Radyo’nun sabah haber programı. Günün öne çıkan gelişmelerinin tüm yönleriyle ele alındığı, günlük ulusal gazetelerden haberler ile köşe yazarlarından alıntıların yapıldığı, hava ve yol durumunun verildiği haber kuşağı.

 

HALKIN SESİ

Hafta içi her gün 16:20 - 17:30

Prof. Dr. Sedat Küçükay, artık bir radyo klasiği haline gelen Halkın Sesi’nde hafta içi her gün Türkiye için çok önemli bir konuyu, konunun uzmanları ya da tarafları ve halkın katılımı ile ele alıyor. Programda çözümler aranıyor, fikirler söyleniyor, halk konunun uzmanı ile birebir muhatab oluyor. Siyasetten ekonomiye, spordan sivil topluma bir çok konu tartışılıyor. Sedat Simavi ödüllü Halkın Sesi, 7 yıldır kesintisiz yayınlanıyor.

 

EVE DÖNERKEN

Hafta içi her gün 19:00 - 19:30

NTV Radyo’nun akşam haber programı. Tayfun Ertan, hafta içi her gün 19:00-19:30 arasında yayınlanan haber bülteninde, günün gelişmeleri tüm yönleriyle dinleyiciye aktarıyor.

 

MUHABİRDEN

Cuma 12:35 / 21:00

NTV Radyo habercilere ve haber öykülerine bir pencere açıyor. Her gün yüzlerce haber üretilir, bazen bir kaç dakika bazen de yarım saat ayırarak okuduğumuz, izlediğimiz, dinlediğimiz her haberin ekrana, gazete sayfasına, radyo mikrofonuna yansımayan, en az haber kadar ilginç öyküleri vardır. İşte bu öyküler, haberleri üreten muhabirler tarafından, NTV Radyo’da yayınlanmaya başlanan Muhabirden’de mikrofona geliyor. Muhabirler, habere nasıl ulaştığını, izlenimlerini, haberin hikayesini kısacası yayında anlatmadıklarını Muhabirden’de anlatıyor. Kemal Yurteri’nin hazırlayıp sunduğu Muhabirden, her Cuma 12:35 ve 21:00'da NTV Radyo’da.

 

BBC TÜRKÇE SERVİSİ HABER BÜLTENİ

Hafta içi her gün 07:00 - 07:30 ve 18:00 - 19:00, Cumartesi 18:00 - 18:30, Pazar 11:00 - 12:00 ile 18:00 - 18:30

BBC Türkçe Servisi’nin hafta içi her gün 07:00-07:30 ve 18:00-19:00 arası, Cumartesi 18:00-18:30, Pazar 11:00-12:00 ile 18:00-18:30 arası yaptığı yayınlar, NTV Radyo tarafından dinleyiciye aktarılıyor.

 

BBC - THE WORLD TODAY

Hafta içi her gün 01:00 - 02:00

BBC Dünya Servisi tarafından hazırlanan İngilizce bülten, hafta içi her gün 01:00-02:00 arasında NTV Radyo tarafından dinleyiciye aktarılıyor.

 

BBC - WORLD BRIEFING

Cumartesi 07:00

BBC Dünya Servisi’nin hazırladığı bültende dünyadaki gelişmeler, İngilizce olarak dinleyiciye aktarılıyor. BBC World Briefing her Cumartesi saat 07:00’de NTV Radyo’da.

 

BBC - SPORTS ROUNDUP

Pazar 07:00

BBC Dünya Servisi’nin hazırladığı bültende spor haberleri İngilizce olarak dinleyiciye aktarılıyor. BBC Sports Roundup, her Pazar saat 07:00’de NTV Radyo’da.

 

MAKAM FARKI

Cuma 20:00

“Canı gönülden lütfedip siz de onlara iştirak eder misiniz?” Sanat müziği tutkunu olan ve evinde geniş bir arşive sahip olan Mehmet Barlas ile yine bir müzik tutkunu, iyi bir klasik Batı müziği arşivinin yanı sıra ciddi bir sanat müziği takipçisi de olan Oğuz Haksever, NTV Radyo’da Makam Farkı’nda dinleyici ile buluşuyor. Rast makamından Nihavent’e, Uşşak makamından Hüzzam’a Türk Sanat müziğinin en sevilen eserleri iki müzik tutkununun arşivlerinden çıkarak NTV Radyo dinleyicileriyle buluşuyor. Programda iki usta gazeteci bu kez habercilik konusunda değil Türk müziğiyle ilgili engin birikimlerini dinleyecilerle paylaşıyor. Barlas’la Haksever, NTV Radyo’da her Cuma akşamı saat 20:00’de Makam Farkı’nda. Kaçıranlar ve yeniden dinlemek isteyenler için her Cumartesi 11:10 ve Pazar 10:10’da Makam Farkı dinlenebilir.

 

SAHNEDEKİ EZGİLER

Pazar 13:10 / tekrarı Çarşamba 03:10

“Gözünüz yolda, kulağınız radyoda olsun.” Sahnedeki Ezgiler, dünyanın dört bir yanında sahnelenen müzikal, tiyatro, opera ve konserlerin canlı ve stüdyo kayıtlarını, eserlerin perde arkası öyküsüyle birlikte radyolarınıza taşıyor. Bizi büyüleyen ezgilerin kimi acı dolu, kimi çok eğlenceli hikayeleri ve sahne gerisinde, kuliste yaşananları merak ediyorsanız, Pazar günleri 13:10'da NTV Radyo'nun sesini biraz daha açın ve kendinizi müziğin sihrine bırakın. Sahnedeki Ezgiler'i kendisi de bir tiyatro oyuncusu olan ve pek çok müzikal sahneye koyan Şehir Tiyatrosu oyuncu ve yönetmenlerinden Can Doğan hazırlayıp sunuyor. Sahnedeki Ezgiler, her Pazar saat 13:10’da ve tekrarı her Çarşamba 03:10'da NTV Radyo’da.

 

CİNAYET MASASI

Pazar 12:10

Polisiye roman üzerine kurulu bir radyo programı. Sevin Okyay’ın hazırlayıp sunduğu Cinayet Masası, sadece “Katil kim?” sorusu üzerine odaklanan kitapları değil, casusluk romanları, tarihsel ve dinsel gerilimler, fantezi ve korkuya kaçan esrarları da içine alıyor. Belki de bu sayede, yedinci yılını tamamlayıp sekizinci yılına girdi. Programda her hafta bir kitap tanıtılıyor, ya da bir yazar bütün kitapları ve özellikleriyle ele alınıyor. Bazen de polisiye türünün çeşitli bölümlerine ilişkin örnekler sunuluyor; kadın detektifler, caz seven polisler, kentler ve detektifler bağlamında cinayetler, cinayet romanı türleri. Zaman zaman programın Erol Üyepazarcı, Ahmet Ümit, Esmahan Aykol gibi konukları da oluyor. Her hafta konuyla ilgili kitap ya da kitaplardan üç bölüm okunuyor. Cinayet Masası, her Pazar saat 12:10’da NTV Radyo’da.

 

BABİL KULESİ

Cumartesi 16:10 / tekrarı Salı 03:10

“Babil Kulesi” bir radyo belgeseli. Ahmet Yeşiltepe’nin hazırlayıp sunduğu program, dinleyiciyi müzik eşliğinde zaman yolculuğuna çıkartıyor. Kimi zaman tarihi olay ya da önemli kişilikleri konu edinen, bazen de tarih boyunca oluşan müzikal eğilimlerin kaynağına ulayıp günümüze dek evrildiği süreçlerin izini süren “Babil Kulesi”, çok etnili ve kültürlü coğrafyaların da fotoğrafını çekiyor. 6 yıldır NTV Radyo’nun demirbaşları arasına giren “Babil Kulesi”, Cumartesi günleri saat 16:10’da ve tekrarı her Salı 03:10'da NTV Radyo dinleyicileriyle buluşuyor.

 

LATERNA

Cumartesi 17:10 / tekrarı Pazartesi 03:10

Tüm dünyayı gezdi, gördü, gezdirdi, şimdi de anlatıyor. Özge Ersu ile bir dünya müzik. Türkiye’nin en ünlü gezi rehberlerinden Özge Ersu, Kuzey Kutbu’ndan Afrika çöllerine, Güney Amerika’dan Asya’nın en uç noktasına kadar dünya yüzünde ayak basmadık yer bırakmadı. O sihirli coğrafyalardaki eşsiz melodiler de her zaman yanında oldu. Her köşede mutluluğun, tutkunun, hüznün, tarihin ya da sevginin tınıları çalındı kulağına. Şimdi tüm birikimlerini paylaşma zamanı. Hiç duymadığınız, belki de yıllardır dinlediğiniz ezgilerin ve sanatçıların hangi hikayeleri sakladığını biliyor muydunuz? Laterna, her Cumartesi saat 17:10’da ve tekrarı her Pazartesi 03:10'da NTV Radyo’da.

 

CAZIN BÜYÜSÜ

Cumartesi 13:10

Dr. Hakan Rauf Tüfekçi, ‘baba mirası’ dediği cazın büyüsüne kendini 10 yaşında kaptırmış. O gün bugündür caz dinliyor, dinletiyor, “Caz benim için bir dünya duruşudur” diyor. Tüfekçi, piyasaya yeni çıkan albümlerin, vokallerin yanı sıra, kendi özel koleksiyonundan isimleri, unutulan caz sanatçılarını da Türk caz dinleyicisine tanıtıyor, uzun zamandır dinlenmemiş şarkılarını gün ışığına çıkarıyor. Cazın Büyüsü, cazı ve caz vokali aynı ölçüde sevenler için bazen romantik, bazen neşeli, bazen nostaljik ama müzikal açıdan inanılmaz bir program. Cazın Büyüsü, her Cumartesi saat 13:10’da NTV Radyo’da.

 

FRANKOFON

Pazar 15:10

Önce Saint-Joseph Fransız Erkek Lisesi’nde, ardından Fransa’da yüksek öğrenim yaptı. Yani Fransız kültürüyle, Fransız müziğiyle büyüdü. Şimdi birikimlerini NTV Radyo’da paylaşıyor. Prof. Dr. Selim Badur, Serge Gainsbourg, Édith Piaf, Georges Brassens, Jacques Brel, Charles Aznavour gibi Fransız chansonunun en önemli isimlerini programında ağırlıyor. Zaman zaman okyanus ötesine uzanıp frankofon ülkelerinden Kanadalı, bazen de formatın azıcık dışına çıkarak kara kıtadan ışıldayan Mısırlı, Faslı, Cezayirli müzisyenlere yer veriyor. Frankofon, her Pazar 15:10’da NTV Radyo’da.

 

ON-AIR

Cumartesi 15:10 / tekrarı Perşembe 03:10

Koltuklarınızı dik duruma getirin, kemerlerinizi bağlayın, On-Air başlıyor. İnsanoğlu 100 yıldır uçuyor, peki neden hala uçaktan korkuyor? Havacılık sektörüne uzun yıllarını vermiş Rauf Gerz ile Oğuz Otay’a göre, ‘insan bilmediği şeyden korkar.’ İşte bu tespitten yola çıkan On-Air, uçağı ve havacılığı tanımamıza yardımcı oluyor. Gerz ve Otay programda tuhaf, komik uçuş hikayelerini de paylaşıyor. İki arkadaş, o kadar keyifli sohbet ediyor ki, uçak korkunuz uçup gidiyor. On-Air, her Cumartesi saat 15:10’da ve tekrarı her Perşembe 03:10'da NTV Radyo’da.

 

BÜYÜLÜ RİTİMLER

Cumartesi 14:10

Müziğin şiirsel ve büyülü dünyası New Age, World ve Ambient müzikleri "Büyülü Ritimler"de . Neslihan Yavuzer Behmuaras’ın hazırlayıp sunduğu "Büyülü Ritimler" çağımızın hızına ayak uydurabilmek için sürekli koşturan insanın en fazla ihtiyaç duyduğu huzuru, dinginliği ve beraberinde keyifi büyülü ritimler ve küçük hikayeler eşliğinde sunuyor. "Büyülü Ritimler"de, enstrümental melodik yapısını şiirsel bir ruh ile birleştiren, çok kültürlü müzik panaromasına sahip, egzotik enstrümanlar ve dokularla bezeli New Age, World ve Ambient Müziklerinin en güzel örneklerine yer veriliyor. "Büyülü Ritimler", her Cumartesi saat 14:10’da NTV Radyo’da.

 

BİR TEMA BİR MÜZİK

Pazar 00:00

Çağdaş Türk Edebiyatı’nın en önemli isimlerinden yazar, şair ve yayıncı Enis Batur, Pazar günleri saat 00:00’dan 01:00’e Bir Tema Bir Müzik ile NTV Radyo’da. Batur, programında, edebiyat tarihine geçmiş ve büyük bestecilere ilham kaynağı olmuş yapıtları hem edebi hem de müzikal açıdan inceliyor, bunlardan önemli örnekleri NTV Radyo dinleyicileri ile paylaşıyor. Bir Tema Bir Müzik, her Pazar saat 00:00’dan 01:00’e NTV Radyo’da.

 

LIVE FROM NARDIS

Cumartesi 22:00

Nardis gerçek anlamda bir jazz kulübü, çok fazla tür gözetmeksizin jazz eksenli yaratıcı müziğe yer verilen, müzik ve müzisyenin öne çıktığı her performansın bir konser ortamında, ancak kulüp rahatlığında doya doya yaşandığı bir mekan. Nardis’in müzikal ekseni mainstream jazz; ancak modern jazz, fusion, etnik jazz'a da yer veriliyor, tek bir müzisyen ya da grup yani belirli müzisyenler sahne almıyor. NTV Radyo, her Cumartesi saat 22:00'da bu eşsiz jazz kulübünü 'Live From Nardis' adlı programıyla müzikseverler ile paylaşıyor.

 

BEYAZ PERDENİN NOTALARI

Pazar 14:10

“Love Story”, “Singing In The Rain”, “Gone With the Wind”, “Titanic”, “Leon”, “Bodyguard” ve daha niceleri. Bunlar hayatımıza fon olmuş, film müzikleri. Özer Yelçe, her Pazar Beyaz Perdenin Notaları’nda film müzikleri ile mikrofonda. Beyaz Perdenin Notaları, Pazar günleri 14:10’da NTV Radyo’da.

 

KLASİK MÜZİK GÜNDEMİ

Cumartesi 08:10 - 11:00

Serhan Bali’nin hazırlayıp sunduğu Klasik Müzik Gündemi'nde dünya klasik müzik gündeminin o günlerde üst sıralarında yer alan konular, besteciler, yorumcular ve yeni çıkan kayıtları konu ediliyor. Programda, son günlerde piyasaya çıkmış en dikkat çekici kayıtlar tadımlık örnekleriyle dinleyicilerin beğenisine sunuluyor.

 

reklam