Taramayı geç
Güncelleme: 11:48 TSİ 01 Nisan. 2010 Perşembe
Sponsor: 
Paylaş

Kaçırılan iş adamı kurtarıldı

Gaziantep'ten alacaklıları tarafından Diyarbakır'a kaçırılan iş adamı, fidye için tekrar Gaziantep'e getirilince düzenlenen operasyonla kurtarıldı.

AA
Güncelleme: 11:48 TSİ 01 Nisan. 2010 Perşembe

GAZİANTEP - Diyarbakır'da canlı hayvan ticareti yapan B.A, Gaziantep'te kendisiyle aynı işi yapan Mehmet Cengiz K. ile alacak anlaşmazlığına düştü. B.A, Mehmet Cengiz K'yı kaçırmak için iş adamının yanında çalışan İbrahim A. ve Mehmet N. ile anlaştı.

Mehmet Cengiz K, yanında çalışan işçilerin de yardımıyla B.A'nın adamları tarafından otomobille Gaziantep'ten Diyarbakır'a kaçırıldı.

Kaçırılan iş adamını evde tutan B.A'nın yanında çalışan İsmet Y. ve Süleyman G, patronlarından habersiz Mehmet Cengiz K'nın akrabalarıyla irtibat kurarak 2 milyon TL fidye istedi.

Haberin devamı ↓
reklam

Akrabalarının fidye vermeyi kabul etmesi üzerine, İsmet Y. ve Süleyman G, Mehmet Cengiz K'yı otomobille Diyarbakır'dan Gaziantep'e getirdi.

Durumun polise bildirilmesi üzerine, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, Mehmet Cengiz K'yı getiren otomobili belirleyerek izlemeye aldı.

Kavaklık Mahallesi'nde buluşma noktasına yakın bir yerde durdurulan otomobildeki iş adamı Mehmet Cengiz K. kurtarılırken, İsmet Y. ve Süleyman G. yakalandı.

Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen zanlıların verdiği bilgiler doğrultusunda, Mehmet Cengiz K'nın yanında çalıştığı belirlenen, İbrahim A. ve Mehmet N. kaçırılma olayında yardım ve yataklık, iş adamı Müfit P ise iki grup arasında arabuluculuk yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Olayla ilgili B.A. ile 3 yakınının da arandığı bildirildi.

Emniyetteki işlemlerin ardından, 5 zanlının adliyeye çıkarılacağı belirtildi.

Bu habere puan verin
En yüksek puan alan haberler
Düşük
0.5 puan ver1 puan ver1.5 puan ver2 puan ver2.5 puan ver3 puan ver3.5 puan ver4 puan ver4.5 puan ver5 puan ver
Yüksek

0 kullanıcıdan 0 puan.
Facebook'ta Paylaşılanlar
0 Yorum yapmak için .
olarak oturum açmışsınız. Çıkış?
Gönder
0/1000

reklam