Taramayı geç
Güncelleme: 10:46 TSİ 25 Haziran. 2010 Cuma
Sponsor: 
Paylaş

iPhone 4'te üretim hatası!

Dün beş ülkede mağaza satışına başlanan iPhone 4'te bağlantı zayıflığı ve ekranda leke problemleri rapor edildi.

ntvmsnbc
Güncelleme: 10:46 TSİ 25 Haziran. 2010 Cuma

Dün ABD’de piyasaya sürülen ve mağazaların önünde kuyruklar oluşmasına yol açan iPhone 4’te ‘anten’ problemi ortaya çıktı.

Akıllı telefonu edinen bazı kullanıcıların internette paylaştığı bilgilere göre cihaz elle kavranıp görüşme yapılırken GSM sinyali kademeli olarak düşüyor ve kesiliyor.

Yeni iPhone’un kasası çelik bir şeritle çerçevelenmiş durumda. Bu çelik şeridin alt bölümü aynı zamanda anten görevi görüyor. Üründen şikayet eden kullanıcılar, cihaz elle kavrandığında, yani alttaki şerit avuç içine oturduğunda çekim gücünün düştüğünü ve bağlantının bazen tamamen kaybolduğunu söyledi.

Haberin devamı ↓
reklam

BBC ve CNN’in haberlerinde görüş aldığı kullanıcılar da aynı sorundan bahsediyor. YouTube’ta yer alan bir videoda, iPhone 4’e önce sehpa üzerinde dururken, daha sonra da elle kavranmış halde 3G hız testi uygulanıyor. Cihaza dokunan olmadığında tam bağlantı gücü gösteren cihaz, elle kavrandığında hız testini yapacak kadar bile bağlantı sağlayamıyor.

Konu hakkında bir soruyu cevaplayan Apple CEO'su Steve Jobs, "Siz de telefonu avucunuza tamamen oturtup kullanmayın" dedi. Firmaca açıklanan resmi 'tavsiye'de, sol alttaki siyah çizginin avuçla kapatılmaması gerektiği belirtildi. Bir başka resmi tavsiye de "şeridin o bölümünün üstünde az da olsa boşluk kalmasını sağlayacak bir koruma kılıfı takılması.

Firma, iPhone 4'le eş zamanlı olarak Apple Online Store'da 29 dolara 'iPhone 4 Bumbers' kılıf satışa çıkarmıştı. Dolayısıyla pek çok kişinin kafasında, bu anten probleminin firma tarafından önceden bilindiği şüphesi doğdu.

iPhone 4’e ilişkin bir başka kullanıcı şikayeti de ekranın bazı yerlerinde ortaya çıkan sarımsı lekeler ve çizgiler. Engadget teknolojik ürün değerlendirme sitesinin anketine katılanların yüzde 13.4’ü bu soruna rastladığını bildirmiş. Ankete katılanların yüzde 10’u da anten problemi yaşadığını belirtiyor.

Bu habere puan verin
En yüksek puan alan haberler
Düşük
0.5 puan ver1 puan ver1.5 puan ver2 puan ver2.5 puan ver3 puan ver3.5 puan ver4 puan ver4.5 puan ver5 puan ver
Yüksek

0 kullanıcıdan 0 puan.
Facebook'ta Paylaşılanlar
0 Yorum yapmak için .
olarak oturum açmışsınız. Çıkış?
Gönder
0/1000

reklam