Taramayı geç
Güncelleme: 13:26 TSİ 15 Ekim. 2010 Cuma
Sponsor: 
Paylaş

Özal’ın koruma müdürü: O an yoktum

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın koruma müdürü Musa Öztürk, Özal’ın ölmeden önceki gece katıldığı resepsiyonda olmadığını, Köşk'te fenalaştığı sırada ise lojmandaki evinde olduğunu söyledi.

Turgut Özal'ın koruma müdürü Musa Öztürk (Sol en başta).
Ali ABADAY
ntvmsnbc
Güncelleme: 13:26 TSİ 15 Ekim. 2010 Cuma

İSTANBUL - Cumhurbaşkanlığı eski sözcüsü Kaya Toperi’nin merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın Vejdi Raşidov’un sergisinde herkese sunulan tepsiden içeceğini aldığını ve bunu orada bulunan koruma müdürü Musa Öztürk’e de sorulabileceğini belirtmişti.

Musa Öztürk ise ntvmsnbc’ye yaptığı açıklamada kendisini sergi gezildiği sırada orada olmadığını söyledi.

Öztürk, “O gece ben yoktum. Bizim öncü ekip vardı, başlarında da Tahsin Komser. Öncü ekip önceden gider ve VIP gelmeden yiyecek ve içecekleri kontrol eder. Bir nevi Osmanlıdaki çeşnici başı gibi” dedi.

Haberin devamı ↓
reklam

Kendisinin de görev yaptığı zamanlarda aşçılara önce yemeği yedirdiğini sonra kendisinin tattığını belirten Öztürk, bunun Osmanlı’dan beri süren bir gelenek olduğunu açıkladı.

Turgut Özal’ın öldüğü sabah ise kendisinin lojmanında olduğunu anlatan Öztürk, lojman ile Köşk arasında 100 metre olduğunu ifade etti.

Öztürk, sözlerini şöyle bitirdi: “4 kişilik bir tim kurarız her zaman. Acil olaylarda bu arkadaşlar müdahale eder. O günde ben evdeydim ve bu arkadaşlar müdahale etmiş. Sonra yaverlerle birlikte Sayın Cumhurbaşkanımızı taşımışlar. Ben maalesef o an Köşk’te değildim.”

Bu habere puan verin
En yüksek puan alan haberler
Düşük
0.5 puan ver1 puan ver1.5 puan ver2 puan ver2.5 puan ver3 puan ver3.5 puan ver4 puan ver4.5 puan ver5 puan ver
Yüksek

0 kullanıcıdan 0 puan.
Facebook'ta Paylaşılanlar
0 Yorum yapmak için .
olarak oturum açmışsınız. Çıkış?
Gönder
0/1000

reklam