Taramayı geç
Güncelleme: 17:37 TSİ 08 Kasım. 2010 Pazartesi
Sponsor: 
PaylaşOmega-3’te lider marka Türkiye’de

Nordic Naturals, başta hamile ve çocuklar olmak üzere her yaş grubundan yetişkinlere yönelik tamamı doğal trigliserid formunda geliştirilmiş ürünleriyle Türkiye pazarında yerini aldı.

ntvmsnbc
Güncelleme: 17:37 TSİ 08 Kasım. 2010 Pazartesi

İSTANBUL - 6 kıtada 32 ülkeye ürünlerini dağıtan firmanın, ürün yelpazesinde 150’den fazla çeşit bulunuyor.

Sektöründe lider, dünyaca ünlü ‘Vitamin Retailer Dergisi’ tarafından ‘Yılın Üreticisi’ seçilen Nordic Naturals, misyonunu ideal sağlığa ve zinde bir yaşama katkıda bulunmak için saf ve lezzetli Omega balık yağları üretmek’ olarak ifade ediyor.

ABD’de yüzde 50 pazar payına sahip olan Nordic Naturals 1995 yılında Joar Opheim tarafından kuruldu. Balık yağı konusundaki bilgisi ve bilime olan sevgisi, Norveçli Joar’ı yağın kalitesini ve sektör standartlarını geliştirmeye yöneltti. Joar, aroma, lezzet, sunum ve işleme gibi konuları kapsayan birçok patentli balık yağı teknolojisi geliştirerek, sektördeki dünya standartlarını yeniden şekillendiren kişi oldu.

Haberin devamı ↓
reklam

TAZELİKTE ALTIN STANDART!
Ürünün bütünlüğünü ve biyolojik etkinliğini sağlayan tazelik, balık yağının kalitesini belirleyen önemli kriterlerden biri. Balığın yakalanma anından başlayıp, tüketiciye sunulduğu son aşamayı kapsayan üretim süreci, Nordic Naturals’ın geliştirdiği üç aşamalı ‘Altın Standart Sistemi’ ile son 10 yılda kusursuz hale gelmiş durumda. Nordic Naturals’ın uyguladığı ‘Altın Standart Sistemi’ne göre, denizde uzun süre kalan büyük trol avcıları yerine küçük ve bağımsız balıkçılarla işbirliği yapılıyor ve öncelikle avın en kısa sürede işleme tesislerine gelmesi sağlanıyor. Avın işleme ve nakliyat sürecini kısaltmak için üretim tesisini Arktik Norveç Limanı’nın hemen yanına kuran Nordic Naturals, bu titiz ve hızlı süreç sayesinde yüzde 100 Arktik Morina Balığı Ciğeri Yağı’nı en taze haliyle sunuyor.

BALIKTAN DAHA SAF
Nordic Naturals, mükemmel ürün elde etmek için işe en taze hammaddeyle başlayıp, üretim sürecinde hammaddeyi çevresel toksinler, doymuş yağlar ve diğer istenmeyen organik bileşenlerden arındırarak, balık yağının sadece yararlı bileşiklerini kullanıma sunuyor. Nordic Naturals ürünleri, ‘Norveç Tıbbi Standardı’ ve ‘Avrupa Farmakope Standardı’ sınırlarından 10 kat daha düşük olan 0. 01 ppm* seviyesinde test edilmiş ve hiçbir üründe kurşun veya cıva içeriği bulunmamıştır. Markanın bütün ürünleri bağımsız kuruluşlarca zararlı çevresel toksinler bazında test edilmiş, ürünlerin tamamındaki saflık oranlarının Uluslararası Farmasötik Standartlar’dan da yüksek olduğu ve balıktan en az 750 kez daha saf olduğu kanıtlanmıştır.

MÜKEMMEL LEZZETTE BALIK YAĞI
Balık yağının insan sağlığı üzerindeki gerek zihinsel gerekse fiziksel katkıları uzun yıllardır bilinmekte ve kabul edilmekte. Bununla birlikte balık yağı kullanımında en sık rastlanan şikâyet, yağın kendine özgü kokusu ve tadıdır. Nordic Naturals, yüzde 100 oksijensiz teknoloji kullanarak işlediği hammaddeyi doğal meyve esanslarıyla tatlandırarak, balık yağını son derece lezzetli bir formda sunuyor. American Culinary Institute’den, ‘En İyi Lezzet Ödülü’ almış olan ürünlerinin hiçbirinde balık yağı tadı hissedilmiyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BALIKÇILIK...
Olağanüstü saflık, tazelik ve lezzet özelliklerinin yanı sıra çevresel sorumluluk konusundaki duyarlılığı ile de ‘Omega-3 yağ asidi’ kategorisinde haklı bir üne sahip olan Nordic Naturals, 1995 yılından bu yana, ürünlerinin tamamında hammadde kaynağı olarak kullandığı Norveç denizlerinde yaşayan Arktik Morina Balığı ile Güney Pasifk’te yaşayan Ançuez ve Sardalya balık türlerinin neslini sürdürebilmesi için gerekli tüm şartları üreterek doğal hayatı koruma bilincine sahip, çevreci bir frma olma özelliğini de koruyor.

Ve Doğal Trigliserid Formunda Ürünler American Pregnancy Assosiation resmi Omega-3 Yağı ve FDA onaylı Nordic Naturals’ın Türkiye Temsilcisi Eksen Sağlık Ürünleri, hamilelerin güvenle kullanacağı Prenata DHA, çocukların keyifle tüketeceği lezzetli jelibon kapsül ve likit formunda Children’s DHA, Nordic Berries, Omega 3 Gummies, Omega- 3.6.9. Junior ve her yaştan yetişkinin kullanımına sunulan Complete Omega- 3.6.9, Ultimate Omega, Omega 3, EPA, Arctic Cod Liver Oil olmak üzere alışılagelmiş etil ester yerine doğal trigliserid formunda toplam 11 çeşit ürünü ecza depoları kanalıyla tüm eczanelerde satışa sunuyor.

Bu habere puan verin
En yüksek puan alan haberler
Düşük
0.5 puan ver1 puan ver1.5 puan ver2 puan ver2.5 puan ver3 puan ver3.5 puan ver4 puan ver4.5 puan ver5 puan ver
Yüksek

0 kullanıcıdan 0 puan.
Facebook'ta Paylaşılanlar
0 Yorum yapmak için .
olarak oturum açmışsınız. Çıkış?
Gönder
0/1000

reklam