Taramayı geç
Güncelleme: 15:54 TSİ 08 Mart. 2011 Salı
Sponsor: 
Paylaş

Ankara’da yarın okullar tatil

Ankara Valiliği, yarın ilk ve orta dereceli okullar ile anaokulları ve kreşlerin 1 gün süre ile tatil edilmesini kararlaştırdı.

AA
Güncelleme: 15:54 TSİ 08 Mart. 2011 Salı

ANKARA - Ankara Valiliği, 9 Mart Çarşamba günü ilk ve orta dereceli okullar ile anaokulları ve kreşlerin 1 gün süre ile tatil edilmesini kararlaştırdı.

Bugün Ankara'da tipi şeklinde etkili olan kar yağışı nedeniyle okul servis araçlarının, bazı semtlere normal saatinden 1 saat gecikmeli gelmesi öğrenci-veli ve okul yönetiminde sıkıntıya yol açtı.

Ankara Umum Servis Aracı İşletmecileri Odası Başkanı Tuncay Elmadağlı, bugün servislerin ulaşımında büyük sıkıntı yaşadıklarını belirterek, 5-6 tane maddi hasarlı kazanın meydana geldiğini söyledi.

Haberin devamı ↓
reklam

Sabahtan bu yana ana arterlerde ulaşım sıkıntısı oluşmadığını ancak ara sokaklarda hiçbir çalışma yapılmadığını için araçların güçlükle girdiğini bildiren Elmadağlı, ''Ancak bizler öğrencileri evinin önünden aldığımız için ara sokaklarda sorun yaşıyoruz. 1 saatin üzerinde gecikmeler oldu. Çocuklar karın altında beklediler. Veliler bizi arayarak okulların tatil edilip edilmediğini sorup durdular. Hem öğrenci, hem veli, hem de okul yönetimleri bu durumdan dolayı mağdur oldular'' diye konuştu.

En çok problemin Çankaya-Yıldız, Dikmen-Sokullu, İncek-Elvankent, Keçiören-Senatoryum, Akdere semtinde meydana geldiğini bildiren Elmadağlı, ''Bugün servislerin ulaşımında büyük sıkıntı yaşadık. 5-6 adet maddi hasarlı kaza meydana geldi. Veliler tedirgin olduğu için okulların tatil edilmesini istiyor. Bu doğrultuda valilikle görüşmede bulunduk'' dedi.

Ankara Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada ise bugün itibarıyla Ankara'da genel hayatı olumsuz etkileyebilecek herhangi bir durumun olmadığı ifade edilerek, ''Ankara merkezinde kent içi ana arterler dışında bazı ara sokaklar ve yüksek kesimlerde, ilçe ve köylerde ise yüksek kesimlerde bulunan bazı grup köy yolları ile yerleşim yerlerinde halen devam eden çalışmalar haricinde, kent içi ana arterler, devlet ve il karayolları ile otoyollarda, genel hayatı olumsuz etkileyebilecek herhangi bir durum bulunmadığı'' bildirildi.


  İLGİLİ HABER

Bu habere puan verin
En yüksek puan alan haberler
Düşük
0.5 puan ver1 puan ver1.5 puan ver2 puan ver2.5 puan ver3 puan ver3.5 puan ver4 puan ver4.5 puan ver5 puan ver
Yüksek

0 kullanıcıdan 0 puan.
Facebook'ta Paylaşılanlar
0 Yorum yapmak için .
olarak oturum açmışsınız. Çıkış?
Gönder
0/1000

reklam