Taramayı geç
Güncelleme: 15:43 TSİ 18 Mayıs. 2011 Çarşamba
Sponsor: 
Paylaş

Trafiğe katlanır motosiklet çözümü

Uno 3 bir düğmeye basılınca tek tekerlekli bir taşıttan ''Transformer'' gibi konvansiyonel bir motosiklete dönüşüyor.

ntvmsnbc ve Ajanslar
Güncelleme: 15:43 TSİ 18 Mayıs. 2011 Çarşamba

Amerikalı bir mucit tarafından geliştirilen katlanabilir motosiklet yoğun trafik sıkışıklığında hareket imkanı sağlarken, binanın içine kadar girebiliyor hatta asansöre sığabiliyor.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, Uno 3 bir düğmeye basılarak, tek tekerlekli bir taşıttan ''Transformer'' gibi konvansiyonel bir motosiklete dönüşüyor.

İki paralel arka tekerleğinde dengede durabilen elektrik motorlu aracın ön tekerleği, arka tekerleklerin arasına girerek dar yerlerde manevra imkanı sağlıyor ve bir asansöre rahatlıkla sığabiliyor.

Haberin devamı ↓
reklam

Yol müsait olduğunda ön tekerlek ileri doğru kayıyor ve arka tekerlek çifti de geriye gidiyor. 3 ila 4 saat şarjla 50-60 km yol katedebilen araç böylece saatte 50 km hıza ulaşabiliyor.

Genç Amerikalı mucit Benjamin Gulak, yeni aracı Çin'e bir seyahatinden sonra geliştirdi. Gulak'ın orijinal Uno 1 prototipinden geliştirilen Uno 3 kent merkezindeki kalabalık ve yoğun trafikten otoyoldaki hızlı trafiğe rahatlıkla geçebiliyor.

Gulak'ın ABD'nin Massachusetts eyaletindeki Cambridge kentinde bulunan BPG Motors adlı motosiklet tasarım şirketinde üretilen yeni taşıt, bina içine sığabilecek kadar küçük, aynı zamanda karayolunda çabucak ulaşımı sağlayacak güce sahip.

Aracın satış fiyatının 7 bin 500 dolar civarında olması bekleniyor.

Bu habere puan verin
En yüksek puan alan haberler
Düşük
0.5 puan ver1 puan ver1.5 puan ver2 puan ver2.5 puan ver3 puan ver3.5 puan ver4 puan ver4.5 puan ver5 puan ver
Yüksek

0 kullanıcıdan 0 puan.
Facebook'ta Paylaşılanlar
0 Yorum yapmak için .
olarak oturum açmışsınız. Çıkış?
Gönder
0/1000

reklam