Taramayı geç
Güncelleme: 16:49 TSİ 01 Ağustos. 2011 Pazartesi
Sponsor: 
Paylaş

Van Başkale'de 3 şehit

Van-Başkale karayolunda, PKK üyelerini taşıyan otomobilden askere araca el bombası atılması ve uzun namlulu silahlarla ateş açılması sonucu 3 asker şehit oldu, 4 asker de yaralandı.

İlçe kaymakamı Bilgihan Bayar da (sağda), saldırıda hafif yaralandı.
ntvmsnbc ve Ajanslar
Güncelleme: 16:49 TSİ 01 Ağustos. 2011 Pazartesi

VAN - Van-Hakkari karayolu Gedikbaşı mevkisinde, terör örgütü PKK üyelerinin içinde bulunduğu beyaz renkli bir otomobilden, yol güvenliğini sağlayan zırhlı askeri araca el bombası atıldı.

Teröristler, zırhlı aracın yakınındaki askeri personelin bulunduğu diğer araca da uzun namlulu silahlarla ateş açtı.

Ateşte, astsubay Coşkun Tanrıöver ile uzman çavuşlar Ramazan Sağ ve Serkan Angay şehit olurken, 4 asker de yaralandı. Askerlerin anında karşılık verdiği, otomobilde bulunan teröristlerin de yaralandığı bildirildi.

Haberin devamı ↓
reklam

Makam aracıyla olay yerinden geçen İlçe Kaymakamı Bilgihan Bayar ile koruması da cam parçalarının isabet etmesi sonucu hafif yaralandı.

Başkale Devlet Hastanesine tedavi altına alınan Kaymakam Bayar'ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Olayın ardından bölgede geniş çaplı güvenlik önlemi alındı.

HABER AİLELERE ULAŞTI
Şehitlerin acı haberi ailelerine ulaştı.

Uzman Çavuş Ramazan Sağ'ın (33) Konya'nın Akşehir ilçesindeki baba ocağında anne Sebahat Sağ sinir krizi geçirirken, şehit Sağ'ın 15 gün önce İzmir'den görev yaptığı Van'a tayininin çıktığı ve 3 çocuğunun olduğu öğrenildi.

Astsubay Başçavuş Coşkun Tanrıöver'in Gaziantep'teki baba evi de yasa büründü. Acı haberi askerlerden alan alan baba Mehmet ile anne Sabiha Tanrıöver krizi geçirdi. 11 yıl hizmeti olan şehit Astsubay Başçavuş Coşkun Tanrıöver'in, eşi Zeliha ve 8 yaşındaki kızı Ece ile birlikte, izinli geldikleri Gaziantep'ten bir hafta önce ayrılıp Van'a gittikleri öğrenildi.

Şehit Uzman Çavuş Serkan Angay'ın Mersin'in Anamur ilçesindeki ailesine de acı haber verildi. Baba Ali Angay ve anne Ayten Angay, gözyaşlarına hakim olamadı. 11 yıllık asker olan Jandarma Uzman Çavuş Serkan Angay'ın (31) bir hafta önce Anamur'daki ailesiyle görüştükten sonra yeni görev yeri olan Van'a gittiği öğrenildi. Serkan Angay'ın evli ve bir çocuk babası olduğu kaydedildi.

ANKARA'DA GÖRÜŞME TRAFİĞİ
Van'daki saldırı Ankara'yı da hareketlendirdi.

Başbakan Erdoğan Resmi Konut'ta önce MİT Müsteşarı Hakan Fidan ardından İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin'le görüştü.

Bu habere puan verin
En yüksek puan alan haberler
Düşük
0.5 puan ver1 puan ver1.5 puan ver2 puan ver2.5 puan ver3 puan ver3.5 puan ver4 puan ver4.5 puan ver5 puan ver
Yüksek

0 kullanıcıdan 0 puan.
Facebook'ta Paylaşılanlar
0 Yorum yapmak için .
olarak oturum açmışsınız. Çıkış?
Gönder
0/1000

reklam