Taramayı geç
Güncelleme: 09:29 TSİ 05 Eylül. 2011 Pazartesi
Sponsor: 
Paylaş

Tunceli'de polise saldırı: 2 şehit

Kentten iki ayrı saldırı haberi geldi. Halı sahada futbol oynayan polislere yönelik saldırıda bir başkomiser ile eşi şehit oldu, 3'ü ağır 8 polis yaralandı. Diğer saldırı da özel harekatçılara yönelikti.

Yaralı polisler Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
ntvmsnbc ve Ajanslar
Güncelleme: 09:29 TSİ 05 Eylül. 2011 Pazartesi

TUNCELİ - Tunceli’de PKK'lı teröristlerce polise yönelik iki ayrı saldırı gerçekleştirildi.

Şehir merkezindeki halı sahada futbol oynayan polislere uzun namlulu silahlarla ateş açılması sonucu bir başkomiser ile eşi şehit oldu, 3'ü ağır 8 polis yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden biri ölü ele geçirildi.

Diğer saldırı da eş zamanlı olarak kentin korumasını sağlayan Özel Harekat Polis noktasına yapılırken, çatışma yaşandığı kaydedildi.

Haberin devamı ↓
reklam

Tunceli'nin Munzur Mahallesi'nde dün saat 21.40 sıralarında, Munzur Çayı kıyısında yer alan etrafı tel örgülerle çevrili halı sahada futbol maçı yapan polis memurlarına, PKK'lı teröristler uzun namlulu silahlarla ateş açtı.

Saldırıda bir başkomiser ile eşi şehit oldu, 3'ü ağır 8 polis de yaralandı. Yaralı polis memurları Tunceli Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

BİR TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Hastaneye giden Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen, ağır yaralı polis memurlarından ikisinin askeri helikopterle Elazığ'a sevk edildiğini söyledi.

Vali Taşkesen, saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin 4 ya da 5 kişi olabileceğini, bunlardan birinin ölü ele geçirildiğini, teröristlerin yakalanması için operasyonun sürdürüldüğünü kaydetti. Öte yandan, görgü tanıkları, saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin asker kıyafetleri giydiklerini ifade ettiler.

SICAK TEMAS
Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin Munzur Vadisi'ne doğru kaçtıkları, burada sıcak temas sağlandığı ve PKK'ların bulunduğu tahmin edilen alanların Kobra helikopterler tarafından yoğun ateş altına alındığı kaydedildi.

BİR SALDIRI DAHA
PKK'lı teröristler, halı sahadaki polislere yönelik saldırıya eş zamanlı olarak aynı saatlerde kentin korumasını sağlayan Özel Harekat Polis noktasına da uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Noktadaki polislerin karşılık vermesiyle çatışma çıktı.

ÖNCEKİ GÜN DE İKİ ŞEHİT VERİLMİŞTİ
Dün de, yine Tunceli'de terör örgütü üyeleri askerlere uzun namlulu silahlarla ateş açmış ve saldırıda Teğmen Bahadır Fuat Buharalıoğlu ile Jandarma Komando Uzman Çavuş Bekir Erciyes şehit olmuştu. (Şehitler toprağa verildi - tıkla)

Bu habere puan verin
En yüksek puan alan haberler
Düşük
0.5 puan ver1 puan ver1.5 puan ver2 puan ver2.5 puan ver3 puan ver3.5 puan ver4 puan ver4.5 puan ver5 puan ver
Yüksek

0 kullanıcıdan 0 puan.
Facebook'ta Paylaşılanlar
0 Yorum yapmak için .
olarak oturum açmışsınız. Çıkış?
Gönder
0/1000

reklam