Taramayı geç
Güncelleme: 00:27 TSİ 22 Kasım. 2011 Salı
Sponsor: 
Paylaş

‘Alternatif tıp’ yasalaştı

Hükümet, yetkisinin son gününde çıkardığı kanun hükmünde kararname ile modern tıp ile sağlığına kavuşamayan hastalara, alternatif tıp yöntemleri uygulanmasının yolunu açtı.

NTV
Güncelleme: 00:27 TSİ 22 Kasım. 2011 Salı

İSTANBUL - Sağlık Bakanlığı, 'alternatif tıp' terimini yasaya dahil etti.

Çıkarılan kanun hükmünde kararname ile sağlık müdürlüklerinin görevleri arasına, "geleneksel tamamlayıcı alternatif tıp uygulamaları ile düzenleme yapmak" maddesi de eklendi. Kararname ile modern tıp ile sağlığına kavuşamayan hastalara alternatif tıp yöntemleri uygulanmasının yolu açılmış oldu.

Kararnamenin yürürlüğü girdiği 2 Kasım tarihinden itibaren, modern tıp yöntemlerinin sonuç vermediği hastalar için alternatif tıp yöntemleri uygulanabilecek.

Haberin devamı ↓
reklam

Düzenleme tıp dünyasında tartışma başlattı. Bazı hekimler modern tıbbın önüne hiçbir şeyin geçmemesi gerektiğini savunurken, bazı hekimler ise kanser hastalıkları gibi tedaviye cevap alınamayan durumlarda, düzenlemenin hastalar için umut olabileceği görüşünde.

Nasıl uygulanacağı yönetmelikle belirlenecek olan alternatif tıp, bel ve boyun fıtığından, romatizmal hastalıklara varana kadar pek çok sağlık sorununda kullanılabilecek.

Bu habere puan verin
En yüksek puan alan haberler
Düşük
0.5 puan ver1 puan ver1.5 puan ver2 puan ver2.5 puan ver3 puan ver3.5 puan ver4 puan ver4.5 puan ver5 puan ver
Yüksek

0 kullanıcıdan 0 puan.
Facebook'ta Paylaşılanlar
0 Yorum yapmak için .
olarak oturum açmışsınız. Çıkış?
Gönder
0/1000

reklam