Taramayı geç
Güncelleme: 18:59 TSİ 19 Aralık. 2011 Pazartesi
Sponsor: 
Paylaş

Yılmaz Güney Festivali'nin en iyileri

2. Yılmaz Güney Film Festivali'nde En İyi Belgesel Film 'Halabja-Halepçe' olurken, Kürtçe En İyi Kısa Film ödülünü ise, 'Pera Berhange' aldı.

ntvmsnbc
Güncelleme: 18:59 TSİ 19 Aralık. 2011 Pazartesi

İSTANBUL - Batman Belediyesi 2. Yılmaz Güney Film Festivalinde Belgesel Film, Kürtçe Kısa Film, Kürtçe Kısa film öykü dallarında düzenlenen yarışmada ödüller sahiplerini buldu.

En İyi Belgesel Film ödülü Halepçe katliamını anlatan "Halabja-Halepçe" filmi ile Arkam Hidou'nun, Kürtçe Kısa Film kategorisinde En İyi Film ödülü "Pera Berhange" filmi ile Arin İnan Arslan'ın, En İyi Kürtçe Kısa Film Öykü ödülü ise "Kapsul" adli öyküsü ile Yakup Tekintagaç'ın oldu.

'Pera Berbangê’de ise, köylerinin boşaltılmasıyla kente yerleşmek zorunda kalan insanların hikâyesi anlatılıyor.

Haberin devamı ↓
reklam

Belgesel film kategorisinde izleyici ödülü "Evdalê Zeynikê" filmi ile Bülent Gündüz'e giderken, Kürtçe kısa film kategorisinde izleyeci ödülünü ise "Ali Ata Bak" filmi ile Orhan İnce aldı.

Kürtçe kısa film kategorisinde ikincilik ödülü "Ademin Kuyusu" filmi ile Veysel Cihan Hızar, üçüncülük ödülü ise "Yusuf'un Rüyası" filmi ile Ferit Karahan'ın oldu.

Festivalde birkaç gün önce izleyicisi ile buluşması beklenen ve yönetmenliğini Aydın Orak’ın yaptığı, ’Bir Başkaldırı Destanı: Berivan’ adlı belgesel filme, gösterime gireceği saatlerde Valilik tarafından yasak getirilmişti.

Bu habere puan verin
En yüksek puan alan haberler
Düşük
0.5 puan ver1 puan ver1.5 puan ver2 puan ver2.5 puan ver3 puan ver3.5 puan ver4 puan ver4.5 puan ver5 puan ver
Yüksek

0 kullanıcıdan 0 puan.
Facebook'ta Paylaşılanlar
0 Yorum yapmak için .
olarak oturum açmışsınız. Çıkış?
Gönder
0/1000

reklam