Taramayı geç
Güncelleme: 17:17 TSİ 16 Mart. 2012 Cuma
Sponsor: 
Paylaş

En iyi 5 kış filmi

Sinema eleştirmeni Yeşim Tabak, N5'te en iyi 5 kış filmini seçti. İzlemek için tıklayınız

İzlemek için fotoğrafın üzerine tıklayınız
Fazilet ONAT - Hasan CÖMERT
ntvmsnbc
Güncelleme: 17:17 TSİ 16 Mart. 2012 Cuma

İSTANBUL - Kış filmlerini çekmeyi uzun zamandır bekliyorduk. Yaz bitti, kış bitti hatta yıl bitti ama biz hala bir kış filmleri çekimi gerçekleştirememiştik. İtiraf etmeliyiz ki – hatta bu yazı bir itiraf yazısı - karlı günleri bir türlü yakalayamadık. Önce kar yağmasını bekledik, yağdı bu defa çekim yapacakken karlar eridi, her yer bembeyaza büründü, bu defa da konuk ayarlayamadık.

Sonunda karar vermiştik; kar olmasa bile bu soğuk günlerde bir kış filmleri çekecektik. O yüzden yazılarına bayıldığımız Yeşim Tabak’ı aradık ve sağolsun bizi kırmadı. Evet sonunda, En İyi 5 Kış Filmi, kar olmasa da buz gibi bir günde, Yıldız Parkı’nda ortaya çıkmış oldu.

Sevdiğimiz, okumaktan zevk aldığımız sinema eleştirmenlerini N5’te ağırlamak her zaman zevkli, çünkü ortaya ne çıkacağına dair bir güven söz konusu. Yeşim Tabak için de aynısı geçerliydi; baştan biliyorduk ve de aynen beklediğimiz gibi oldu.

Beyazperdede kar, kış filmleri fazlasıyla vardı ve Tabak’ın seçimlerini her zamanki gibi ‘’bizim sevdiklerimizi seçmiş miydi?’’ diye bekledik. Listeyi görür görmez ise ‘müthiş bir 5’ dedik ki, gerçekten öyleydi. Sağolsun Tabak, çok iyi bir 5 seçti ve en güzel sahnelerin altını çizerek anlattı.

En İyi 5 Kış Filmi: İzlemek için tıklayınız

*N5 ile ilgili haberlerimizi artık çekim anında Twitter'dan paylaşıyoruz. Twitter'dan N5'i takip etmek için: twitter.com/ntvmsnbc_N5

Bu habere puan verin
En yüksek puan alan haberler
Düşük
0.5 puan ver1 puan ver1.5 puan ver2 puan ver2.5 puan ver3 puan ver3.5 puan ver4 puan ver4.5 puan ver5 puan ver
Yüksek

0 kullanıcıdan 0 puan.
Facebook'ta Paylaşılanlar
0 Yorum yapmak için .
olarak oturum açmışsınız. Çıkış?
Gönder
0/1000

reklam