Taramayı geç
Güncelleme: 17:27 TSİ 22 Mart. 2012 Perşembe
Sponsor: 
Paylaş

‘Büyük gemiler daha güvenli’

Amerika’nın en büyük lüks deniz yolculuğu şirketlerinden birinin yöneticisi büyük lüks yolcu gemilerini savunarak, küçük gemiler kadar güvenli olduklarını ve tatilcilerden daha çok rağbet gördüklerini söyledi.

ntvmsnbc ve Ajanslar
Güncelleme: 17:27 TSİ 22 Mart. 2012 Perşembe

Royal Caribbean Cruises’in icra başkanı Richard Fain Costa Concordia trajedisinin ardından büyük lüks yolcu gemilerinin temelde tehlikeli olduğuna dair endişelere karşılık verdi.

259 metre uzunluğundaki Concordia Ocak’ta 4.000’i aşkın yolcu ve mürettebat taşırken İtalya’nın Giglio adası açıklarında karaya oturmuş, kazada en az 25 kişi hayatını kaybetmişti.

Uzmanlar geminin büyüklüğünün çabuk tahliyeyi zorlaştırdığını ileri sürmüşlerdi.

Haberin devamı ↓
reklam

Ama Fain aslında büyük gemilerde daha çok giriş ve çıkış olduğu için tahliyenin daha hızlı gerçekleştiğini ileri sürdü.

Fain Financial Times’a verdiği röportajda, ‘Gerçek şu ki daha yeni ve büyük gemiler en az karşılaştırılabilecek küçük gemiler kadar, hatta daha güvenli’ dedi.

Fain ayrıca yolculuk yapanların memnuniyet anketlerinde büyük gemilere daha yüksek puanlar verdiklerini, çünkü bu gemilerde daha iyi tesisler olduğunu belirtti.

Royal Caribbean’ın Oasis of the Seas ve Allure of the Seas gemilerinin her biri 5.400 yolcu ve 2.400’e yakın mürettebat taşıyor.

Fain şirketin başarısında güvenliğin önemli rol oynadığını, güvenlik prosedürlerini sürekli olarak gözden geçirdiklerini söyledi.

Richard Fain, ‘Yolcularımızı ve mürettebatımızı insan hatasından korumak için aldığımız çok büyük önlemler var. Ama daha da iyi yapabileceğimiz işler varsa her zaman öğrenmeye hazırız,’ diye ekledi.

Bu habere puan verin
En yüksek puan alan haberler
Düşük
0.5 puan ver1 puan ver1.5 puan ver2 puan ver2.5 puan ver3 puan ver3.5 puan ver4 puan ver4.5 puan ver5 puan ver
Yüksek

0 kullanıcıdan 0 puan.
Facebook'ta Paylaşılanlar
0 Yorum yapmak için .
olarak oturum açmışsınız. Çıkış?
Gönder
0/1000

reklam