Taramayı geç
Güncelleme: 17:14 TSİ 16 Nisan. 2012 Pazartesi
Sponsor: 
Paylaş

Kapalıçarşı'da 'Bond' kazası

James Bond serisinin yeni filmi için Kapalıçarşı'da gerçekleştirilen çekimler sırasında hızını alamayan motosiklet, 330 yıllık tarihi yapının vitrinine zarar verdi.

ntvmsnbc ve Ajanslar
Güncelleme: 17:14 TSİ 16 Nisan. 2012 Pazartesi

İSTANBUL - James Bond serisinin 25'incisi olan "Skyfall"un İstanbul'daki çekimleri kazayla başladı.

Kapalıçarşı'da gerçekleştirilen çekimler sırasında hızını alamayan motosiklet, 330 yıllık tarihi yapının vitrinine zarar verdi.

Kapalıçarşı'nın Mahmutpaşa Kapısı'nda dün akşam gerçekleştirilen aksiyon sahnesinde motosiklet kazası yaşandı. İddialara göre, kapıya kurulan platformun üzerinden hızla Kapalıçarşı'ya giren motosikleti kullanan dublör, çekim için açık tutulan dükkanların önünde bekleyen figüranlara çarpmamak için manevra yaptı. Bu sırada savrulan motosiklet, Aynacılar Sokak üzerindeki 330 yıllık iki katlı ahşap binaya çarptı. Kazada kuyumcu dükkanı olarak kullanılan binanın girişindeki vitrin camları kırıldı. Camların özel yapım kristal olduğu öğrenildi.

Haberin devamı ↓
reklam

Resmi belgelere göre, 330 yıllık bir tarihi geçmişe sahip olan, Osmanlı döneminde saray mensuplarının gelip ürünlere baktığı ve denediği, karakol, muhallebici olarak kullanılan ve 35 yıldır da Chukur Boybeyi adıyla kuyumcu dükkanı olarak faaliyet gösteren binanın sahibi Mete Boybeyi, kazanın kendileri için büyük bir maddi hasara neden olduğunu söyledi.

'BİLSEYDİK TEDBİR ALIRDIK'
James Bond serisinin son filminin Kapalıçarşı'da çekilmesinin Türkiye'nin tanıtımı açısından önemli olduğunu kabul ettiklerini ifade eden Boybeyi "Böyle bir filmin çekimleri için Kapalıçarşı'nın mekan olarak seçilmesi tabii ki güzel. Eskiden çarşı temizlenirken, yollar yıkanırken bile bize bilgi veren Kapalıçarşı yönetimi çekimin bu şekilde olacağını bildirmedi. Bilseydik biz de kendimize göre tedbir alırdık. Tehlikeli bir çekim yapıyorlar, tedbir olarak da dükkanımızın önüne sadece halı koymuşlar. Burada çekim yapılacaksa çok iyi şekilde koruma yapılması gerekirdi" dedi.

Maddi zararlarının boyutunu tam olarak bilemediklerini belirten Boybeyi, şunları söyledi: "Burası Anıtlar Kurulu'nun denetimi altında. Onların izni olmadan vitrinimizi dahi değiştiremeyiz. Yazışmalar falan derken uzun bir süre satış da yapamayacağız. Şu ana kadar çekim ekibinden gelip de 'Zararınız nedir?' diye soran olmadı. Polis merkezine suç duyurusunda bulunduk."

Bu habere puan verin
En yüksek puan alan haberler
Düşük
0.5 puan ver1 puan ver1.5 puan ver2 puan ver2.5 puan ver3 puan ver3.5 puan ver4 puan ver4.5 puan ver5 puan ver
Yüksek

0 kullanıcıdan 0 puan.
Facebook'ta Paylaşılanlar
0 Yorum yapmak için .
olarak oturum açmışsınız. Çıkış?
Gönder
0/1000

reklam