Taramayı geç
Güncelleme: 12:59 TSİ 11 Temmuz. 2012 Çarşamba
Sponsor: 
Paylaş

'Alaycı Kuş' iki filme bölünecek

Suzanne Collins'in 'Açlık Oyunları' üçlemesinin son romanı 'Alaycı Kuş' beyazperdeye iki bölüm halinde aktarılacak.

ntvmsnbc
Güncelleme: 12:59 TSİ 11 Temmuz. 2012 Çarşamba

LOS ANGELES - Entertainment Weekly’nin haberine göre, “Alacakaranlık Efsanesi”nin attığı adımları takip eden Lionsgate, Suzanne Collins'in "Açlık Oyunları" üçlemesinin son romanı "Alaycı Kuş"un ikiye bölüneceğini onayladı.

'Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1' 21 Kasım 2014 tarihinde, Bölüm 2 ise 20 Kasım 2015’te gösterime girecek. “Açlık Oyunları”nin ikinci filmi “Ateşi Yakalamak” ise 22 Kasım 2013 tarihinde gösterime gireceği için sinemaseveleri sevenleri her yılın Kasım ayında yeni bir film bekliyor diyebiliriz.

Ayrıca, Philip Seymour Hoffman'ın 'Açlık Oyunları: Ateşi Yakmak'ta Plutarch Heavensbee’yi canlandıracağı açıklandı. Lionsgate, Oscar ödüllü oyuncunun, Jennifer Lawrence, Josh Hutcherso, Liam Hemsworth, Elizabeth Banks ve Woody Harrelson ile birlikte rol alacağını açıkladı.

Haberin devamı ↓
reklam

Jennifer Lawrence’ın başrolünde oynadığı 'Açlık Oyunları'nın ilk filmi Mart ayında gösterime girdiğinde gişe rekorları kırmıştı.

'Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak', 'I Am Legend' filmiyle büyük beğeni toplayan yönetmen Francis Lawrence tarafından yönetilecek. Filmin çekimlerine Eylül ayında başlanacağı açıklandı.

Collins’in yazdığı üçleme şimdilik Büyük Britanya’nın en çok satan çocuk kitapları arasında ilk üçte yer alıyor.

Yapımcılarına dünya çapında 678 milyon dolar kazandıran 'Açlık Oyunları', 'Yenilmezler'in ardından ABD'de yılın ikinci en yüksek gişe yapan film.

Bu habere puan verin
En yüksek puan alan haberler
Düşük
0.5 puan ver1 puan ver1.5 puan ver2 puan ver2.5 puan ver3 puan ver3.5 puan ver4 puan ver4.5 puan ver5 puan ver
Yüksek

0 kullanıcıdan 0 puan.
Facebook'ta Paylaşılanlar
0 Yorum yapmak için .
olarak oturum açmışsınız. Çıkış?
Gönder
0/1000

reklam