Taramayı geç
Güncelleme: 09:58 TSİ 26 Kasım. 2012 Pazartesi
Sponsor: 
Paylaş

'Erkek' hedefli atış eğitimi

Şefkat-Der, şiddet gören kadınlara, kendilerini koruyabilmeleri için atış poligonunda silah kullanma eğitimi veriyor. Kadınlardan çoğu hedefi tuttururken, boş bir atış poligonundaki hedefe ise sembolik olarak bir erkek resmi takıldı.

ntvmsnbc ve Ajanslar
Güncelleme: 09:58 TSİ 26 Kasım. 2012 Pazartesi

KONYA - Şefkat-Der, '25 Kasım Kadına Karşı Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü' nedeniyle 'Şiddete, Cinayete, Tacize Karşı Kadın Kalkanı' projesini hayata geçirdi.

Proje kapsamında, şiddet kurbanı Bergen ve Ayşe Paşalı'nın adlarının verileceği kurslarda; biber gazı kullanımı, savunma sporları, öfke kontrolü, atış poligonlarında silah kullanımı, panik butonu kullanımı, ruhsatlı silah temini ve meşru müdafaa savunma hakkını kullanırken dikkat edilmesi gereken konular anlatılacak.

KADINLAR HEDEFİ VURDU
Şefkat Der'e bağlı kadın sığınma evinde kalan 17 kadın, proje kapsamındaki kurslarda silah kullanma eğitimine başladı.

Haberin devamı ↓
reklam

Atış poligonunda eğitmen tarafından verilen kurslara katılan kadınlar, ilk kez ellerine tabanca alıp, eğitmenin verdiği bilgiler doğrultusunda hedefe ateş etti.

Kadınlardan çoğu hedefi tuttururken, boş bir atış poligonundaki hedefe ise sembolik olarak bir erkek resmi takıldı.

'CANIMA KASTI VARSA SİLAH KULLANIRIM'
İlk kez eline silah aldığını belirten 'Ebru' adlı kod adı kullanan şiddet mağduru kadın, "Bugün burada atış talimi yaptık. İlk defa silah kullanmış olmama rağmen kendime güvenim var ki, hedefleri tutturdum. Hayati tehlikem varsa, tehdit alıyorsan silah taşımayı düşünürüm. Beni öldürmek istiyorsa, tabii ki silahı kullanırım. O an karşımdaki insanın psikolojisi veya niyeti önemli" dedi.

Bu habere puan verin
En yüksek puan alan haberler
Düşük
0.5 puan ver1 puan ver1.5 puan ver2 puan ver2.5 puan ver3 puan ver3.5 puan ver4 puan ver4.5 puan ver5 puan ver
Yüksek

0 kullanıcıdan 0 puan.
Facebook'ta Paylaşılanlar
0 Yorum yapmak için .
olarak oturum açmışsınız. Çıkış?
Gönder
0/1000

reklam