Taramayı geç
Güncelleme: 16:59 TSİ 20 Aralık. 2012 Perşembe
Sponsor: 
Paylaş

İstanbul'da kar tatili

Güne soğuk hava nedeniyle buzlanmanın neden olduğu trafik keşmekeşiyle başlayan mega İstanbul'da kar etkili oluyor. Valilik, kar yağışı nedeniyle yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu.

ntvmsnbc ve Ajanslar
Güncelleme: 16:59 TSİ 20 Aralık. 2012 Perşembe

İSTANBUL - İstanbul Valiliği, kar yağışı nedeniyle yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi.

Meteorolojinin buzlanma, don ve kar uyarıları bu sabahtan itibaren İstanbul'da kendini gösterdi.

Güne, buzlanma nedeniyle Boğaziçi Köprüsü'ndeki zincirleme kazayla başlayan (HABERE GİT), aynı nedenle TEM Otoyolu Esenyurt mevkiinde bir başka zincirleme kazanın yaşandığı kentte, kar yağışı etkili oluyor.

Haberin devamı ↓
reklam

Özellikle yüksek kesimler ile Anadolu ve Avrupa yakasındaki bazı ilçeler beyaz örtüye büründü. Sarıyer, Çekmeköy ve Ümraniye yağışın etkili olduğu yerler arasında.

Kar yağışı ve buzlanmanın trafikte neden olduğu yoğunluk, okula giden öğrenciler ile işlerine giden vatandaşlara zor anlar yaşattı.

E-5 Beylikdüzü mevkiinde İstanbul istikametine doğru trafik tamamen durdu.

AKŞAM SAATLERİNE DİKKAT
Belediyenin tuzlama araçları aralıksız çalışırken, kar yağışının akşam saatlerinde kuvvetini artırması, yarın öğleye doğru da etkisini yitirmesi bekleniyor.

UYARI GELMİŞTİ
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen son açıklamada, Doğu Anadolu, Marmara, İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ve Göller yöresi için buzlanma ve don uyarısında bulunulmuş, Marmara'nın doğusunda (İstanbul, Bursa, Bilecik, Kocaeli ve Yalova) kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yaşanabileceği kaydedilmişti.

Bu habere puan verin
En yüksek puan alan haberler
Düşük
0.5 puan ver1 puan ver1.5 puan ver2 puan ver2.5 puan ver3 puan ver3.5 puan ver4 puan ver4.5 puan ver5 puan ver
Yüksek

0 kullanıcıdan 0 puan.
Facebook'ta Paylaşılanlar
0 Yorum yapmak için .
olarak oturum açmışsınız. Çıkış?
Gönder
0/1000

reklam