Taramayı geç
Güncelleme: 09:03 TSİ 05 Ekim. 2013 Cumartesi
Sponsor: 
Paylaş

Kız öğrencilerin ‘taciz’ isyanı

Diyarbakır'da üniversite ve yurt arasındaki yolda tacize uğradıklarını belirten kız öğrenciler eylem yaptı. “Tacize uğramak istemiyoruz" şeklinde slogan atan öğrenciler, yetkilileri yeterli önlem almamakla suçladı.

ntvmsnbc ve Ajanslar
Güncelleme: 09:03 TSİ 05 Ekim. 2013 Cumartesi

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da, Dicle Üniversitesi Yerleşkesi'nde Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (YURTKUR) bağlı Ziya Gökalp ve Selahattin Eyyübi yurtlarında kalan kız öğrenciler ile kent merkezindeki Mehmet Akif Ersoy yurdunda kalan erkek öğrenciler eylem yaptı.

Ziya Gökalp kız yurdunun önünde toplanan öğrenciler adına konuşan Kadriye Öztürk, 3 senedir aynı olayların yaşandığını, tecavüze uğrayan kızların canına kıydığını savundu.

Yetkilileri taciz olaylarına duyarsız kalmakla suçlayan Öztürk, "Kız öğrenciler yerleşkedeki yurtlar ile fakülte binaları arasındaki yolda sözlü ve fiziki tacize uğramaktadır. Tecavüz ve tacize uğrayan arkadaşlarımıza dilekçe vermeleri öneriliyor. Bizler tecavüz ve tacize uğradıktan sonra dilekçe yazmanın mantığı nedir? Taciz ve tecavüzü dile getirdiğimiz için siyaset yapmakla suçlanıyoruz. Taciz ne zamandan beri siyaset sayılmaktadır" dedi.

Haberin devamı ↓
reklam

Kız öğrenciler, "Tacize uğramak istemiyoruz", "Dicle uyuma onuruna sahip çık" ve "Uyuyan müdür istemiyoruz" şeklinde slogan attı.

Yaklaşık 3 saat süren eylemin ardından kız öğrenciler yurtlarına, erkek öğrenciler ise polis eşliğinde şehir merkezine kadar yürüdü.

Bu arada, eylem sırasında bayılan bir kız öğrenciye 112 Acil Servis ekibi müdahale etti.

Bu habere puan verin
En yüksek puan alan haberler
Düşük
0.5 puan ver1 puan ver1.5 puan ver2 puan ver2.5 puan ver3 puan ver3.5 puan ver4 puan ver4.5 puan ver5 puan ver
Yüksek

0 kullanıcıdan 0 puan.
Facebook'ta Paylaşılanlar
0 Yorum yapmak için .
olarak oturum açmışsınız. Çıkış?
Gönder
0/1000

reklam