Taramayı geç
Güncelleme: 02:47 TSİ 01 Aralık. 2013 Pazar
Sponsor: 
Paylaş

Ali İsmail Korkmaz'ın heykeli dikildi

Eskişehir'de, Gezi Parkı eylemlerinde dövülerek öldürülen üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın heykeli dikildi.

AA
Güncelleme: 02:47 TSİ 01 Aralık. 2013 Pazar

Eskişehir'de, Gezi Parkı eylemlerinde dövülerek öldürülen üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın dikilen heykeli, törenle açıldı.

Yeni Bağlar Mahallesi'ndeki bir alışveriş merkezinin önünde dikilen heykelin açılış etkinliği öncesi Korkmaz anısına konser verildi. Ali İsmail Korkmaz için türkülerin söylendiği sırada Korkmaz'ın annesi Emel Korkmaz ve Gezi Parkı eylemlerinde hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş'ın annesi Fadime Ayvalıtaş'ın gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

Yaklaşık 1 saatlik konserin ardından Korkmaz'ın heykelinin bulunduğu alana geçildi. Burada, heykelin üzerindeki beyaz örtüyü açan anne Emel Korkmaz, Ali İsmail'in Eskişehir'i çok sevdiğini anlattı.

Haberin devamı ↓
reklam

Söyleyecek kelime bulmakta zorluk çektiğini ifade eden anne Korkmaz, "Ona, 'Ali İsmail senin heykelin dikilecek' desek bizimle alay ederdi ama 19 yaşında heykeli dikildi. Maalesef çok acı bir şekilde aldılar Alişimizi" dedi. Baba Şahap Korkmaz ise Ali İsmail'in çok yardımsever biri olduğunu ifade ederek, "Burada, Ali'nin elinden kuşlar su içecek. Hayattayken de yardımseverdi, öldükten sonra da yardımı devam ediyor" diye konuştu.Eskişehir'de 2 Haziran gecesi Gezi Parkı eylemleri sırasında dövülerek öldürülenAli İsmail Korkmaz, 10 Temmuz'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Korkmaz'ın ölümüne ilişkin mahkemeye sevk edilen, aralarında bir polisin de bulunduğu İ.K, M.S, R.K, M.V. ve E.H tutuklanmıştı. Polis memurları Ş.G, H.E. ve Y.A'nın ise tutuksuz yargılanmasına karar verilmişti. Dava, 3 Şubat’ta Kayseri’de görülecek.

Bu habere puan verin
En yüksek puan alan haberler
Düşük
0.5 puan ver1 puan ver1.5 puan ver2 puan ver2.5 puan ver3 puan ver3.5 puan ver4 puan ver4.5 puan ver5 puan ver
Yüksek

0 kullanıcıdan 0 puan.
Facebook'ta Paylaşılanlar
0 Yorum yapmak için .
olarak oturum açmışsınız. Çıkış?
Gönder
0/1000

reklam