Taramayı geç
Güncelleme: 15:26 TSİ 25 Şubat. 2014 Salı
Sponsor: 
Paylaş

Bahçeli'den 'ses kaydı' açıklaması

MHP Lideri Bahçeli, Başbakan Erdoğan ile oğlu arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtları için ''Hukuk organları devreye girmeli, iddiaları soruşturmalı. Bu kayıtlar doğruysa karşımızda çok ciddi ve vahim bir mesele var demektir'' ifadesini kullandı.

NTV
Güncelleme: 15:26 TSİ 25 Şubat. 2014 Salı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Bahçeli açıklamasında, Başbakan Erdoğan ve hükümetinin meşruiyetinin kalmadığını, milli iradeyi temsil yetkisinin sakatlandığını savundu.

Devlet Bahçeli, "Eğer bu konuşmalar tamamıyla doğruysa karşımızda çok ciddi ve vahim bir mesele var demektir" değerlendirmesinde bulundu.

Haberin devamı ↓
reklam

MHP Lideri, olayla ilgili başta Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı olmak üzere hukuk organlarının devreye girmesi ve iddiaların teker teker incelenip, soruşturulması gerektiğini kaydetti.

'EĞER REDDEDİYORSAN MESELE YOK, AMA BUNU İSPAT ET'
Seçim çalışması yaptığı Bilecik'te konuşan Bahçeli, Başbakan'ın reddettiği kayıtların kendisine ait olmadığını halka ispat etmesini aksi takdirde istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Bahçeli şöyle konuştu:

''Bunlar ne kadar doğrudur? Başbakan diyor ki bu komplodur, reddediyor. Eğer reddediyorsan mesele yok. Ama bunu halka ispat et. Ama konuştuklarınız doğruysa sayın Başbakan bir saniye dahi Başbakanlık görevinde kalmaman lazım.

'YARGI HAREKETE GEÇMELİ'
Yargı, harekete geçmeli. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı sandalyesinde oturmamalıdır. Bu cumhuriyetin başsavcısı bu kadar söz dolaşıyorsa, bu kadar belge ortadaysa yerinde duramaz, bunlara kulak tıkayamaz. Yargı görevini yapsın ve gereği neyse oraya kadar da gitsin.''

SEÇMENİ 30 MART YEREL SEÇİMİ İÇİN GÖREVE ÇAĞIRDI
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bozüyük'ten sonra geldiği Pazaryeri ilçesinde seçim koordinasyon merkezinin açılışına katıldı.

Bahçeli buradaki konuşmasında, herkesin mutlaka sandığa gitmesi gerektiğini ifade ederek, ''Bu seçimlere mutlaka yüksek bir katılım sağlamalısınız'' dedi.

Bu habere puan verin
En yüksek puan alan haberler
Düşük
0.5 puan ver1 puan ver1.5 puan ver2 puan ver2.5 puan ver3 puan ver3.5 puan ver4 puan ver4.5 puan ver5 puan ver
Yüksek

0 kullanıcıdan 0 puan.
Facebook'ta Paylaşılanlar
0 Yorum yapmak için .
olarak oturum açmışsınız. Çıkış?
Gönder
0/1000

reklam