IŞİD Peşmerge'ye saldırdı

Anadolu Ajansı

Dünya
thumbs_b_c_a222eddf57aac83dea5b9b7152e96230.jpg

Irak'ta, terör örgütü IŞİD'in, Musul çevresindeki Peşmerge cephelerine saldırısında iki Peşmerge'nin hayatını kaybettiği belirtildi.

İlişkili Haberler

Irak'ta terör örgütü IŞİD'in Musul çevresindeki Peşmerge cephelerine saldırısında iki kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Irak'ta Başika Cephesi Peşmerge Komutanı Hamid Efendi, yaptığı açıklamada, "IŞİD, sabah erken saatlerde üç koldan Başika, Hazır ve Güver cephelerine saldırmaya başladı. Hazır Cephesi'nde bir teröristin kendini patlatması sonucu iki Peşmerge hayatını kaybetti." dedi.

Saldırıların tamamen püskürtüldüğünü aktaran Efendi, IŞİD'in aralıklarla Peşmerge cephelerine havan topu attığını kaydetti.

Terör örgütü IŞİD'in 10 Haziran 2014 tarihinden bu yana elinde tuttuğu Musul kentinin batı, kuzey ve doğu bölgeleri Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Peşmerge güçleri tarafından kontrol ediliyor.

Irak ordu güçleri de Musul'un güneyden kuşatılması için 24 Mart'ta geniş çaplı operasyon başlatmış ve 25 Ağustos'ta kent merkezinden yaklaşık 60 kilometre mesafede yer alan stratejik Kayyara kasabasını geri almıştı.

ETİKETLER