NTV

İşadamı Refik Baydur hayatını kaybetti

Anadolu Ajansı

Ekonomi
baydur.jpg

Gebze Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (GEBKİM) Yönetim Kurulu Başkanı işadamı Refik Baydur, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

GEBKİM Bölge Müdürü Deniz Delioğlu, uzun süredir mücadele ettiği akciğer kanserine yenik düşen 87 yaşındaki Refik Baydur'un, gece saatlerinde tedavi gördüğü Acıbadem Fulya Hastanesi'nde yaşamını yitirdiğini söyledi.

Delioğlu, Baydur'un cenazesinin 20 Eylül Salı günü Teşvikiye Camii'nde öğlen vakti kılınacak cenaze namazı sonrası Zincirlikuyu Mezarlığı'nda defnedileceğini kaydetti.

Öte yandan, 1977 yılından beri Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası'nın (KİPLAS) başkanlığını da yapan Baydur'un vefatına ilişkin sendikanın internet sitesinde yayımlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İşveren sendikacılığının duayenlerinden, Türk çalışma hayatında işçi kesimi ile işveren kesimi arasındaki kalıcı barışın mimarı, inanmış bir vatansever ve Atatürkçü, demokrasimizin ve parlamenter sistemin yılmaz savunucusu, çalışanlarının yolunu aydınlatmış, yol gösterici ve öğretici lider, sanayici, kıymetli eş, baba ve müşfik bir dede... Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası'nda (KİPLAS) 1963'ten bu yana yönetim kurulu üyeliği, 1977'den bu yana yönetim kurulu başkanlığını yürütmüş, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nun (TİSK) 15 yıl yönetim kurulu başkanlığını ifa etmiş, TİSK Onursal Başkanı, yeri doldurulamayacak büyük insan, Sayın Başkanımız Refik Baydur, seni unutmayacağız."

ETİKETLER