NTV

MosModa, güvenli ödeme sistemi Wirecard ile yollarını birleştirdi

ntv.com.tr

Ekonomi

Dünyaca ünlü premium markaların yeni sezon koleksiyonlarını tek adreste buluşturan ve moda severlerin beğenisine sunan alışveriş platformu MosModa, güvenli ödeme sistemi Wirecard ile yollarını birleştirdi.

Kadın, erkek ve çocuklara hitap eden giyim, ayakkabı, çanta, kozmetik aksesuar markalarını bir araya getiren online alışveriş platformu mosmoda.com.tr, tüketicilerinin daha özenli ve güvenli hizmet alımı için IT altyapısında kullandığı ödeme sistemlerinde değişiklik kararı verdi. MosModa, güvenli ödeme sistemi Wirecard ile yollarını birleştirdi.

Mosmoda.com.tr Yöneticisi Ali Karaağaç bu ortaklık ile ilgili şu bilgileri paylaştı; "Mosmoda.com.tr olarak ödeme sistemi konusunda tercihimizi yaparken, en gelişmiş güvenlik alt yapısına sahip olan Wirecard ile 7 Aralık tarihinden itibaren çalışmaya başlamış bulunuyoruz. Müşterilerimizin güvenliği bizim en hassas olduğumuz konulardan biri olması sebebi ile bu konuda güvenlik konusunda en çok tercih edilen Wirecard'ı tercih ettik. Wirecard ile yapmış olduğumuz yeni anlaşma ile birlikte müşterilerimize 6 taksite kadar vade farksız sipariş imkanını da sağlamış olduk.
Böylelikle güvenli ödeme sistemi ile kullanıcılarımız tüm alışverişlerini hem güvenli hem de takip edilebilir bir şekilde yapabilirler. Amacımız asılsız gelen MosModa şikayetlerinin önüne geçmek.

Önceki ödeme sistemimiz ile ilgili yaşadığımız problemlerden dolayı ürün iadesi ile ilgili bir takım problemler olduğu doğrudur. Ödeme sisteminin bize yaşattığı problemleri ister istemez müşterilerimiz de yaşadı. İade ödemelerinin ödeme sisteminde takılmasından dolayı "MosModa'dan ödememi geri alamadım, MosModa'da para iadesi yapılmadı" şeklinde birçok şikayet aldık. Öncelikle elimizde olmayan sebeplerden dolayı meydana gelen iade problemi ile ilgili olarak tüm müşterilerimizden özür dileriz. Bu konuda gerekli adımları gecikmeden atmış ve çözüme kavuşturmuş bulunuyoruz. Mevcut durumda ürün iadelerinde, geri ödemeler 3 iş günü içerisinde tarafımızdan gerçekleştiriliyor ve toplamda en geç 7 iş günü içerisinde ödeme iadesi müşterimizin hesabına yansıyor.

Dünyanın en ünlü markalarını Türk moda severlerle buluşturan MosModa.com.tr, stoklu ürünleri ve çalıştığı markalarla yapmış olduğu anlaşmalar sayesinde 2017 Mart ayına kadar dolar kurundaki artışı müşterilerine yansıtmayacak. Ancak bu dönemde sadece stoğundaki ürünleri limitli şekilde sabit fiyattan satacak. MosModa, tükenen modelleri yeni ve dolar kurundaki artışın yansıdığı fiyatlarla satışa sunacak."

ORİJİNAL ÜRÜN SUNMAK EN BÜYÜK PRENSİBİMİZ

Karaağaç sözlerine şöyle devam etti; "Mosmoda.com.tr olarak tüm ürünlerimizin tedariği direkt olarak markanın kendisinden ya da yetkili satıcısından doğrudan yapılmaktadır. Tüm tedariklerimiz faturalı ve resmidir. Mosmoda.com.tr olarak orijinal ürün sunmak bizlerin birinci ve hiçbir zaman vazgeçemeyeceği en büyük prensiplerinden biridir.

Müşterilerimiz şunu çok iyi bilmelilerdir ki Mosmoda.com.tr sahte hiçbir ürün satışı sunmamaktadır. İste-Gelsin taleplerinde dahi ürünün orijinal olduğuna şüphe duyduğumuz siparişleri tedarik etmemekteyiz. Ürünün herhangi bir kusuru var ise alınma tarihi önemsenmeksizin daima arkasında durarak gereğini yapmaktayız.

Özellikle son dönemlerde ülkemizde yaşanan teslim ettiğimiz ürünü sahtesiyle değiştirerek tarafımıza göndermeyi deneyen bir takım kişiler olmuştur. Bu konunun önüne geçebilmek adına her teslim edilen ürün özel bir etiketle etiketlendirilmekte ve etiketi kopartılan ürünün iadesini kabul etmemekteyiz" dedi.

WIRECARD İLE MOSMODA'DAN ALIŞVERİŞ YAPMAK ÇOK KEYİFLİ ÇOK KOLAY

Wirecard, merkezi Almanya'da bulunan, global bir finansal hizmetler ve teknoloji firmasıdır. Firma, dünya genelindeki 7 binden fazla kurumsal müşterisine ödeme işlemleri, kart ihracı ve risk yönetimi hizmetleri sunmaktadır. İnternet üzerinden ödeme yapılan yeni hizmeti "Wirecard" ile, PayPal ve Western Union. ile rekabet etmektedir. Wirecard Bank AG Almanya Bankacılık Lisansı ile faaliyet göstermektedir. ve Visa, MasterCard ile JCB'nin ana üyesidir. Wirecard AG'nin hisse senetleri, Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem görmektedir.

ETİKETLER