2017 BAFTA TV Ödülleri sahiplerini buldu

ntv.com.tr

İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi’nin verdiği, ‘İngilizlerin Emmy’si’ olarak anılan BAFTA Televizyon Ödülleri dün gece sahiplerini buldu. Londra’daki Royal Festival Hall’da düzenlenen ve Sue Perkins’in sunuculuğunu üstlendiği törende beş adaylık kazanan ‘The Crown’ dizisi gecede büyük hayal kırıklığı yaşadı. İşte 2017 BAFTA TV Ödülleri’nin kazananları…

  • 1

    En iyi kadın oyuncu

    Sarah Lancashire – Happy Valley

    Diğer adaylar

    Claire Foy – The Crown
    Jodie Comer – Thirteen
    Nikki Amuka-Bird – NW

  • 2

    En iyi erkek oyuncu

    Adeel Akhtar – Murdered By My Father 

    Diğer adaylar

    Babou Ceesay – Damilola, Our Loved Boy
    Benedict Cumberbatch – The Hollow Crown: The War of the Roses
    Robbie Coltrane – National Treasure

  • 3

    En iyi dizi (dram)

    Happy Valley

    Diğer adaylar

    The Crown
    The Durrells
    War and Peace

  • 4

    En iyi uluslararası dizi

    American Crime Story – The People Vs OJ Simpson

    Diğer adaylar

    The Night Of
    Stranger Things
    Transparent

  • 5

    Komedi dizisi en iyi kadın oyuncu

    Phoebe Waller-Bridge – Fleabag

    Diğer adaylar

    Diane Morgan – Cunk on Shakespeare
    Lesley Manville – Mum
    Olivia Colman – Fleabag

  • 6

    Komedi dizisi en iyi erkek oyuncu

    Steve Coogan – The Scissored Isle

    Diğer adaylar

    Asim Chaudhry – People Just Do Nothing
    David Mitchell – Upstart Crow
    Harry Enfield – The Windsors

  • 7

    En iyi yardımcı kadın oyuncu

    Wunmi Mosaku – Damilola, Our Loved Boy

    Diğer adaylar

    Nicola Walker – Last Tango in Halifax
    Siobhan Finneran – Happy Valley
    Vanessa Kirby – The Crown

  • 8

    En iyi yardımcı erkek oyuncu

    Tom Hollander – The Night Manager

    Diğer adaylar

    Daniel Mays – Line of Duty Jared Harris – The Crown

    John Lithgow – The Crown

  • 9

    En iyi eğlence programı

    Michael McIntyre – Michael McIntyre's Big Show

    Diğer adaylar

    Adam Hills – The Last Leg
    Claudia Winkleman – Strictly Come Dancing
    Graham Norton – The Graham Norton Show

  • 10

    En iyi TV filmi

    Damilola, Our Loved Boy

    Diğer adaylar

    Aberfan: The Green Hollow
    Murdered By My Father
    NW

  • 11

    En iyi mini dizi

    National Treasure

    Diğer adaylar

    The Hollow Crown: The War of the Roses
    The Secret
    The Witness for the Prosecution

  • 12

    En iyi pembe dizi

    Emmerdale

    Diğer adaylar

    Casualty
    EastEnders
    Emmerdale - WINNER
    Hollyoaks

  • 13

    En iyi belgesel

    Hillsborough

    Diğer adaylar

    Behind Closed Doors
    How to Die: Simon’s Choice
    Hypernormalisation