"Geçmişine dair hiçbir şey hatırlamıyor" - Haftanın Filmleri (31 Mart 2017)

Anadolu Ajansı

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli 8 film vizyona girdi. Aksiyon-gerilim türünde; Rupert Sanders'ın yönetmen koltuğunda oturduğu, 1995 yapımı ünlü animasyon filmi 'Ghost in the Shell'in live-action (canlı-aksiyon) uyarlaması olan 'Kabuktaki Hayalet', Romanrik-dram sevenler için Hizmetçi, komedi tercih etmek isteyenler için ise yerli yapım 'Biz Size Döneriz' öne çıkıyor.

 • 1

  "Kabuktaki Hayalet"

  "Geçmişine dair hiçbir şey hatırlamıyor"

  Rupert Sanders'in yönettiği "Kabuktaki Hayalet"in başrollerinde Scarlett Johansson, Michael Pitt, Michael Wincott, Takeshi Kitano ve Juliette Binoche oynuyor.

  "Kodansha Comics Manga" dizisinden esinlenilen bilim kurgu filmi, "9. Birlik Özel Görev Gücü"nün başında yer alan, özel operasyonlardan sorumlu insan cyborg hibritin hikayesini ele alıyor.

  Aksiyon, dram ve gerilim ağırlıklı filmde Binbaşı, korkunç bir kazadan kurtarılmış bir kadındır. Geçmişine dair hiçbir şey hatırlamamaktadır ve tek bildiği bir ameliyat masasında uyandığı, bir doktorun ona kurtarıldığını söylediğidir. Vücudu kurtarılamayan genç kadına dünyanın en tehlikeli suçlularını durdurmaya kendisini adayan kusursuz bir asker, siber-geliştirilmiş insan türünün ilk örneği olması adına yepyeni bir vucüt yapılır. Terörizm, insanların zihinlerine girip onları kontrol etmeyi de içeren yeni bir boyuta ulaşmıştır ve Binbaşı bu suçlarla mücadele etmektedir. Yeni bir düşmanla yüzleşmeye hazırlanırken kendisine yalan söylendiğini, hayatının kurtarılmadığını, çalındığını öğrenir. Geçmişini geri kazanmak, bunu kendisine kimin yaptığını öğrenmek, başkalarına da yapmadan onları durdurmak için mücadeleye girişme zamanı gelmiştir.

  "Kabuktaki Hayalet" fragmanı

 • 2

  "Aşk Uykusu"

  Gökçe Bahadır, Alican Yücesoy, Hande Subaşı ile Hasan Küçükçetin'in oynadığı "Aşk Uykusu" filminin yönetmenliğini Nisan Akman yaptı.

  Aldatılan bir kadının mücadelesini odağına alan film, tutkulu bir aşk hikayesini ve aşk için nelerin göze alınabileceğini gerçek bir hikaye üzerinden anlatıyor.

  "Aşk Uykusu" fragmanı

 • 3

  "Biz Size Döneriz"

  Doğa Can Anafarta'nın senaryosunu yazıp yönettiği "Biz Size Döneriz" adlı filmin başrollerinde Hande Soral, Çağlar Ertuğrul, Fırat Albayram ile Bestemsu Özdemir oynadı.

  Komedi türündeki film, üniversiteden yeni mezun olmuş altı yakın arkadaşın iş bulma ve hayatlarındaki ilk adımlarını atma hikayesini anlatıyor. Her gencin iş görüşmelerinde yaşadıklarını anlatan film, bu dönemde yaşanan aşkları, gençlik heyecanlarını ve ihanetleri de işin içine katarak sinemaseverlerin beğenisine sunuyor.

  "Biz Size Döneriz" fragmanı

 • 4

  "Nocturama: Paris Yanıyor"

  Finnegan Oldfield, Vincent Rottiers, Hamza Meziani ile Manal Issa'nın başrollerinde oynadığı "Nocturama: Paris Yanıyor" adlı filmin yönetmen koltuğunda Bertrand Bonello oturuyor.

  Sıradan bir Paris sabahında, şehrin dört bir yanına bombalar döşeyen on gencin hikayesini odağına alan yapımda, yönetmen Bonello, günümüz dünyasının gergin ortamı ve yeni gerçeklerini ele aldığı filmiyle, yaşanan olaylar karşısında "Nasıl?" sorusundan çok "Neden?" sorusuna cevap aramayı amaçlıyor.

  "Nocturama: Paris Yanıyor" fragmanı

 • 5

  "Patron Bebek"

  Tom McGrath'ın yönettiği animasyon film "Patron Bebek"in orijinal seslendirmelerini Alec Baldwin, Steve Buscemi, Lisa Kudrow ile Jimmy Kimmel yaptı. 

  "Madagascar" serisine ve sevilen animasyon "Megamind"a imza atan yönetmenin yeni filmi, takım elbise giyip elindeki evrak çantasıyla dolaşan bir bebeğin yürüttüğü gizli görevi anlatıyor.

  "Patron Bebek" fragmanı

 • 6

  "Sarıkamış Çocukları"

  Can Ulkay ve Mutlu Karadoğan'ın yönettiği filmde Burç Kümbetlioğlu, Sılay Ünal, Cengiz Hayta, Yusuf Ata Yılmaz, Kayhan Yıldızoğlu, Sema Çeyrekbaşı, Ozan Ağaç ve Altan Erkekli rol aldı.

  Ozan Ağaç ve Baykut Badem'in senaryosunu birlikte kaleme aldığı film, Sarıkamış'ta cepheye doğru bir yolculuğa çıkan Mehmet ve Yusuf adındaki iki gencin hikayesini ele alıyor.

  "Sarıkamış Çocukları" fragmanı

 • 7

  "Hizmetçi"

  Ha Jung-woo, Kim Min-hee, Kim Hae-sook, Cho Jin-woong ve Kim Tae-ri gibi isimlerin başrolünde oynadığı "Hizmetçi" adlı filmin yönetmenliğini Park Chan-wook üslendi.

  Güney Koreli yönetmenin, Sarah Waters'ın "The Fingersmith" romanından sinemaya uyarladığı film, Japon hegemonyasındaki Güney Kore'de tasarlanan tehlikeli bir planın gölgesindeki bir aşk hikayesini konu ediniyor.

  "Hizmetçi" fragmanı

 • 8

  "Umut Bahçesi"


  Niki Caro'nun yönettiği ve Jessica Chastain, Daniel Brühl, Johan Heldenbergh ve Shira Haas'ın oynadığı "Umut Bahçesi" izleyici ile buluşacak.

  Angela Workman'ın senaryosunu kaleme aldığı film, 1939 yılında Nazi istilası sırasında Varşova Hayvanat Bahçesi'nden y��zlerce insan ve hayvanın kurtarılmasını sağlayan Polonyalı Antonina ve Jan Zabinski çiftinin hikayesini ele alıyor.

  "Umut Bahçesi" fragmanı