Anneler Günü'nde nereye gitmeli?

ntv.com.tr

Bu yıl Anneler Günü, 14 Mayıs Pazar günü kutlanacak. Bu pazar ailece nereye gitmeli? Anneleri Anneler Günü'nde nereye götürmeli? İşte Anneler Günü için mekan önerileri...

 • 1

  Anneler Günü'nde nereye gitmeli

  PIERRE LOTI TEPESİ

  İstanbul'un en güzel manzaralarından birini sunan, Haliç'e nazır Pierre Loti Tepesi, Anneler Günü için en iyi seçeneklerden biri. Teleferikle ulaşılan tepedeki tesislerde leziz bir kahvaltıyla güne başlamak anneleri mutlu etmek için birebir.

 • 2

  Anneler Günü'nde nereye gitmeli

  BOĞAZ TURU

  İstanbul'un tadını çıkarmak için en iyisi Boğaz turu yapmak. Annelere sıradışı bir hediye olarak sunulabilecek bir deniz turu ile Boğaz’ın eşsiz saraylarını, hisarlarını, köprülerini ve daha birçok tarihi eserini deniz üzerinden izleme şansı verebilirsiniz. 

 • 3

  Anneler Günü'nde nereye gitmeli

  AÇIK BÜFE KAHVALTI

  Otel restoranlarındaki usta şefler, Anneler Günü için özel kahvaltı sunumları hazırlıyor. Anneler, kuş sütünün bile eksik edilmediği, birbirinden lezzetli kahvaltılık ürünlerin bir araya getirildiği en güzel açık büfe kahvaltılara layık.

 • 4

  Anneler Günü'nde nereye gitmeli

  PARKLAR VE KORULAR

  Parkların, bahçelerin tadını çıkarmanın tam zamanı! Yıldız Korusu, Emirgan Korusu, Fenerbahçe Parkı, Atatürk Arboretum’u, Belgrad Ormanı, Gülhane Parkı, Fethi Paşa Korusu, Mihrabad Korusu gibi seçeneklerden biri pazar günü için doğru tercih olacaktır. 

 • 5

  Anneler Günü'nde nereye gitmeli

  ŞEHRE YAKIN YERLERE GÜNÜBİRLİK GEZİ

  Pazar günü şehrin kalabalığından uzaklaşmaya ne dersiniz? Yaşadığınız şehrin çevresinde bulunan, günübirlik ziyaretlere uygun rotaları seçebilirsiniz. Örneğin İstanbul’da yaşayanlar için Maşukiye, Sapanca gibi seçenekler mevcut. Maşukiye’nin alabalık mekanlarında lezzetli alabalıkların tadına bakmak, Sapanca’da göl kenarındaki restoranlarda doğa manzarası eşliğinde yemek yemek anneleri mutlu etmek için birebir.

 • 6

  Anneler Günü'nde nereye gitmeli

  KAHVALTI FESTİVALİ

  Kahvaltıya dair tüm lezzetleri ve ürünleri bir araya getiren Breakfast Kahvaltı Festivali, mükellef kahvaltı sunumlarıyla 13-14 Mayıs’ta tarihi Sirkeci Garı’nda gerçekleşecek. Ege, Karadeniz kahvaltılarından Akdeniz’in sağlıklı içeceklerine, Gaziantep’in katmerine değin yöresel kahvaltılıkları bir araya getiren festival, anneleri de çocuklarını da mutlu edecek.

 • 7

  Anneler Günü'nde nereye gitmeli

  ÇİKOLATA ATÖLYESİ

  Anneler Günü’nü annenizle birlikte çikolata yaparak kutlamak ve kendi ellerinizle yaptığınız çikolataları annenize hediye etmek ister misiniz? Kemerburgaz ve Kozzy AVM'deki Kahve Dünyası'nda düzenlenen atölyelere annenizle birlikte katılabilirsiniz. 

 • 8

  Anneler Günü'nde nereye gitmeli

  MAC&CHEESE FESTİVAL

  7’den 70’e herkesin çok sevdiği makarna ve peynir, Mac&Cheese organizasyonunda bir araya geliyor. Bu yıl ilk kez düzenlenen etkinlikte, makarna ve peynirin birlikte sunulduğu lezzet yolcuğu, İzmir’in tarihi dokusuyla bütünleşen Alsancak Gar‘da 12-13-14 Mayıs tarihlerinde gerçekleşiyor. Leziz makarna çeşitlerinden farklı soslara kadar birçok lezzeti bir arada barındıran festival, yöresel ve dünya çapında lezzetleri tatma imkanı sağlıyor. 

 • 9

  Anneler Günü'nde nereye gitmeli

  TİYATRO

  Anneler Günü'nde annenizle birlikte tiyatroya gidip eğlenmeye ne dersiniz? Çevre Tiyatrosu, 'Kuşlar' oyununu modern bir uyarlama ve sahnelemeyle, kalabalık bir kadroyla, seyirci karşısına çıkarıyor.

 • 10

  Anneler Günü'nde nereye gitmeli

  KONSER

  Pazar günü annenize uygun bir konser seçerek onu mutlu edebilirsiniz. Aşiyan Musiki Derneği'nin Yeditepe Üniversitesi'nde, Mabel Matiz&Kalben'in ODTÜ MD Vişnelik'te, Sıla'nın Çukurova Üniversitesi Açıkhava Tiyatrosu'nda konserleri var.