Cesur ve Güzel dizisinin oyuncuları ve karakterleri (Kim, kimdir?)

ntv.com.tr

Cesur ve Güzel birinci yeni bölümüyle Star TV'de ekrana geldi. Cesur ve Güzel'in ilk bölümü geçmişinin izlerini süren Cesur (Kıvanç Tatlıtuğ) ile ünlü bir kozmetik markasının sahibi Sühan'ın karşılaşmasıyla başladı. Birinci bölüme Cesur ve Sühan arasındaki kimya damga vurdu. Cesur'un önce herkesin korktuğu Tahsin Korludağ'a rest çekmesi sonra hayatını kurtarması ise çok konuşuldu. İşte 1.bölümde yaşananlar ve oyuncu karakterleri...

 • 1

  1.BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?

  1.BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?
  Cesur ve Güzel'in 1. bölümünde Cesur Alemdaroğlu, İstanbulun hemen dışındaki Korludağ Kasabası’na babasının çalınan hayatını geri almak üzere kurduğu planlarıyla yola çıktı.Birdenbire ağaçların arasından yola, üstünde binicisiyle birlikte kontrolden çıkmış bir at fırladı.
 • 2

  Cesur kendi hayatını tehlikeye atarak atı durdurdu ve kızı kurtardı. Cesur ve Sühan böyle tanıştı...
 • 3

  Cesur Sühan’ın Tahsin Korludağ’ın kızı olduğunu öğrendiğinde, düşmanının en zayıf ve hassas noktasını ele geçirmeye karar verdi.
 • 4

  cesur ve güzel,cesur ve güzel oyuncular kimler?
  Sühan, çok iyi yetişmiş, kendi markasını yaratmış, güçlü bir kadındır. Kendi arazisinde çiçek yetiştirir, SHN markasıyla parfüm üretir, parfüm şişelerini kendi atölyesinde tasarlar.
 • 5

  Cesur hayatına girene kadar, Bülent’le evleneceğinden ve güvenli hayatında mutlu mesut yaşayacağından emindir. Ancak Cesur Korludağ’a geldiği andan itibaren Sühan’ın hayatındaki her şey alt üst oldu.
 • 6

  Kasabada genç yaşlı herkesin nefret ettiği Tahsin Korludağ'ın tek arzusu kök salmak, torun sahibi olmaktır. Bu durum, Sühan’ın ağabeyi Korhan üzerinde büyük stres yaratmaktadır...
 • 7

  Korhan’ın eşi olan Cahide, çok hırslı ve paraya düşkün bir kadındır. Tahsin Korludağ'ın servetini ele geçirmek için yapmayacağı şey yoktur... Sühan’ı öldürmek dahil..
  Cesur ise Sühan’ın başına gelenlerin kaza olmadığını anladığında, Tahsin Korludağ’ın yanıbaşında bir düşman daha olduğunu fark eder...
 • 8

  Tahsin Korludağ’ın “geleneksel” doğum günü şenlikleri gecesi Sühan'ın Bülent'in evlenme teklifi reddetmesi herkesin kaderini değiştirdi.Cesur'un Tahsin Korludağ'ın doğum günene gidip ondan satın aldığı araziyi geri vermeyeceği konusunda rest çekmesi ve Sühan'ı reddedilmenin öfkesiyle kendisine şiddet gösteren Bülent'in elinden kurtarması tüm dengeleri değiştirdi.
 • 9

  Bülent doğum günü sonrası Cesur'un evini ateşe vererek intikam almaya çalışırken farkında olmadan büyük bir değişime neden oldu. Konuşmaya gelen ve dumanları içinde astım krizine giren Tahsin Korludağ'ın hayatı kurtaran Cesur, artık düşmanına çok yakın.Tahsin Korludağ, önce kızının sonra kendisini hayatını kurtaran Cesur'u evinde ağırlamaya karar verdi.
 • 10

  OYUNCULAR VE ROLLERİ

  cesur ve güzel,cesur ve güzel oyuncular kimler?
  Cesur ve Güzel'de hangi oyuncu hangi rolde yer alıyor? Karakterlerin özellikleri neler? İşte Cesur ve Güzel oyuncuları ve canlandırdıkları roller...
 • 11

  CESUR ALEMDAR (KIVANÇ TATLITUĞ)

  cesur ve güzel,cesur ve güzel oyuncular kimler?

  Yakışıklı ve gizemli bir genç adam olan Cesur Alemdaroğlu, Korludağ’a geldiğinde kafasında babasının çalınan hayatını geri almak vardır. Cesareti ve kararlılığıyla Korludağ’da yıllardır süregelen düzenin değişeceğini ilan eder. İlk başlarda umursamaz, zengin bir çapkın gibi görünen Cesur’un hayatında aşktan ve paradan çok daha önemli şeyler olduğu zaman içinde anlaşılacaktır. Her hamlesini dikkatle ve bir savaşçı gibi planlayan Cesur’un, en büyük mücadelesi her şeye rağmen, söz geçiremediği kalbiyle olacaktır.

 • 12

  SÜHAN KORLUDAĞ (TUBA BÜYÜKÜSTÜN)

  cesur ve güzel,cesur ve güzel oyuncular kimler?

  Genç, başarılı ve güçlü bir kadın olan Sühan, babası Tahsin Korludağ’ın göz bebeğidir. Kendi yetiştirdiği çiçeklerden ürettiği ünlü bir parfüm markasının sahibidir. Damarına basılmadığı sürece sakin ve sevimli bir yapıda olan Sühan gerektiğinde dikenlerini çıkarmaktan çekinmez, ne de olsa o babasının kızıdır. Cesur’un hayatına girmesiyle, Sühan’ın dünyası alt üst olur. Bu gizemli adam ona varlığından haberdar olmadığı duyguları hissettirecek, Cesur'la birlikte geçmişin sırlarına doğru bir yolculuğa sürüklenirken güvendiği her şeyi sorgulayacaktır.

 • 13

  TAHSİN KORLUDAĞ (TAMER LEVENT)

  cesur ve güzel,cesur ve güzel oyuncular kimler?

  Korludağ Kasabası'nın en büyük toprak sahibi, ve kurucusudur. Ailesini büyütmek kök salmak tutkusunun en büyük sebebi köksüz olmasıdır. İstanbul'un hemen kenarında vaktiyle türlü şekilllerde sahip olduğu arazilerle kendine bir imparatorluk kurmuştur. Birdenbire hayatlarına giren Cesur Alemdaroğlu ile kısa sürede bir güç savaşı içine girer. Cesur’a ne kadar öfkelense de onun mertliğinden, zekasından ve dik duruşundan etkilenir.

 • 14

  MİHRİBAN (DEVRİM YAKUT)

  cesur ve güzel,cesur ve güzel oyuncular kimler?

  Korludağ'da yaşayan Mihriban Aydınbaş güçlü bir kadındır. Tahsin Korludağ yıllar önce Mihriban’ı nikah masasında gelinliğiyle bırakmış, ve Sühan’ın annesiyle evlenmeyi seçmiştir.. Bu hikaye aralarında yıllar içinde giderek daha kemikleşen bir düğüme dönüşmüştür.. Mihriban Tahsin Korludağa inat, yeni bir hayat kurar, ve Tahsinle zaman içinde ortak olur.. ancak aralarındaki soğuk savaş sürmektedir. Cesur kasabaya geldiğinde Mihriban Tahsin Korludağ’a karşı yanında bir müttefik bulduğunun farkındadır.. Cesurla birlikte attığı her adım, yıllardır özlemini duyduğu zafere bir adım daha yaklaşmasına neden olacaktır.

 • 15

  KORHAN KORLUDAĞ (ERKAN AVCI)

  cesur ve güzel,cesur ve güzel oyuncular kimler?

  Korhan, sakin ılımlı sevecen yapısıyla babası gibi olamayacağını çok önceden anlamış, ve babasına teslim olmuş, O’nun gölgesinde yaşayan bir adamdır. Tahsin Korludağ’ın hayalindeki erkek evlat olmadığının da çok farkındadır.. Karısı Cahide’nin kanatları altında, onun itmesiyle Korludağ’daki hayatına motive olan, Korhan’ın ailedeki yeri, Cahide’nin hamile olduğunu öğrendiği gün değişir.. Babasının bir anda gözbebeği olur..

 • 16

  BÜLENT (SERKAN ALTUNORAK)

  cesur ve güzel,cesur ve güzel oyuncular kimler?

  Mihriban’ın oğlu, Sühan'ın sevgilisi olan Bülent, hırslı bir adamdır. Çocukluğundan beri tanıştığı Sühan ile evlenerek kendisini ve Korludağ’daki yerini garantiye almak istemektedir. Cesur'un hayatlarına girmesiyle , ilk büyük hatasını yapar... Cahide ile yapacağı işbirliği başına giderek büyüyen belalar açacak, bu süreçte daha tehlikeli bir adam haline gelecek olan Bülent, Cesur’un en büyük düşmanı olduğunun farkındadır.

 • 17

  CAHİDE KORLUDAĞ (SEZİN AKBAŞOĞULLARI)

  cesur ve güzel,cesur ve güzel oyuncular kimler?
  Korhan'ın eşi Cahide ünlü olamamış bir oyuncudur. Tahsin Korludağ’ın oğlu Korhan’la evlendikten sonra arzu ettiği hayata sahip olur. oldukça hırslı ve akıllı bir kadındır. Korhan'ın üzerinde etkisi oldukça yüksektir. Her şeyin sahibi olmak için Tahsin Korludağ’ın ölmesini beklememeye kararlıdır. Bu uğurda elini kana bulamaktan bile çekinmeyecektir. Tehlikeli dostları, dostlukları vardır.
 • 18

  KEMAL (FIRAT ALTUNMEŞE)

  cesur ve güzel,cesur ve güzel oyuncular kimler?

  Korludağların seyisi olan Kemal, kahyanın kızı Şirin ile nişanlıdır. Korludağ çiftliğinden kovulan Kemali Cesur işe alır. Şirin'le evlendikten sonra Cesur'un çiftliğinde yaşarlar. Kemal, Cesur’un zaman içinde en yakın arkadaşı ve sırdaşı olacaktır.

 • 19

  ŞİRİN (IRMAK ÖRNEK)

  cesur ve güzel,cesur ve güzel oyuncular kimler?

  Şirin, Korludağların kahyası olan Salih ve Reyhan'ın kızı, Sühan'ın ise en yakın arkadaşı, sırdaşıdır. Kemal ile nişanlıdı. Sühan’la Cesur arasındaki posta güvercini ve bu aşkın en büyük destekçisidir.

 • 20

  RIFAT (MÜFİT KAYACAN)

  cesur ve güzel,cesur ve güzel oyuncular kimler?

  Rıfat, Cesur’un bütün sırrını bilen eski polis memuru, şimdilerde bir araba tamirhanesinin sahibidir. Korludağ’ın dışında yaşar, ortalarda görünmez ama Cesur’un can dostudur.

 • 21

  SALİH  (OKDAY KORUNAN)

  cesur ve güzel,cesur ve güzel oyuncular kimler?

  Korludağların kahyası olan Salih, Tahsin'in sağ koludur. Ailenin gölge koruyucusu, Tahsin Korludağ’ın karanlığının bekçisidir. Korludağların sırrını korumak için yapmayacağı şey yoktur.

 • 22

  BANU (GÖZDE TÜRKPENÇE)

  cesur ve güzel,cesur ve güzel oyuncular kimler?

  Banu, Cesur'un avukat olan kız arkadaşıdır. Cesur’un sırrını bilir. İntikamını almasında en büyük hedef ortağıdır. Okul yıllarında Cesur'la aşk yaşarlar. Büyüdükçe herkes kendi hayatına doğru ilerler. Ama ortak sırları Banu'yu Cesur’a yakınlaştırır. Zaman içinde Cesur’un Sühan’a duyduğu yakınlığı kıskanan Banu, Cesur’u çok şaşırtacaktır.

 • 23

  REYHAN (IŞIL DAYIOĞLU)

  cesur ve güzel,cesur ve güzel oyuncular kimler?

  Reyhan Korludağların emektar hizmetçisidir. Evin kahyası Salih'in eşi, Şirin'in annesidir. Kocası Salih’in karanlığından haberi yoktur. Kızı gibi aydınlık bir kadındır.

 • 24

  HÜLYA (ZEYNEP KIZILTAN)

  cesur ve güzel,cesur ve güzel oyuncular kimler?

  Hülya bir hayat kadınıdır, Cahide ile yaptığı anlaşmayla istediği lüks yaşama ulaşmayı hedeflemektedir. Cahide’nin hayatındaki en önemli ama en tehlikeli kadındır. Taşıdığı emanet Cahide'yle ömür boyu sürecek bir ortaklık kazandıracaktır.

 • 25

  NECLA (CANSU TÜNEDİR)

  cesur ve güzel,cesur ve güzel oyuncular kimler?

  Adalet'in eczanesinde çalışmakta olan Necla, cıvıl cıvıl neşeli bir kızdır tek kusuru sır tutamamaktır.