Sinemada bir biletlik ‘rekor’

Transformers, Indiana Jones gibi filmlerdeki rolleriyle tanınan, yer aldığı protesto gösterileriyle de adını duyuran sinemanın asi çocuğu Shia LeBeouf’un son filmi ‘Man Down�� İngiltere gösteriminin ilk haftasında sadece bir bilet satarak elde edilmesi zor bir rekora imza attı.

 • 1

  En son ‘American Honey’ filmiyle seyirci karşısına çıkan ABD’li oyuncu Shia LeBeouf’un, Dito Montiel imzalı yeni filmi ‘Man Down’ İngiltere gişesinde hüsrana uğradı.

 • 2

  Ödüllü oyuncu LeBeouf’un yanı sıra başrollerinde Kate Mara, Jai Courtney, Gary Oldman gibi isimlerin yer aldığı film, Irak Savaşı’nın ardından evine dönen genç bir adamın hayatını anlatıyor. 2 Aralık’ta ABD’de gösterime giren film, olumsuz eleştiriler almasına rağmen az kopyayla çıkıp 454 bin 490 dolarlık gişe yapmıştı.

 • 3

  Bu hafta İngiltere’de gösterime giren film, ilk haftasında sadece bir bilet satarak elde edilmesi zor bir rekora imza attı.

 • 4

  Amerikan analiz şirketi ComScore’un raporuna göre film, hafta sonu İngiltere’nin Burnley bölgesindeki ilk gününde 7 sterlinlik gişe geliri elde etti. Filmin bir hafta sonra gösteriminin sonlandırılacağı öğrenildi.

 • 5

  Bu durumun yaşanmasında, filmin İngiltere’de sınırlı sayıda sinema salonunda gösterime girmesi ve dijital platformlara aynı anda çıkması gösteriliyor.