NTV

En sportif Egea Cenevre'de tanıtıldı

Anadolu Ajansı

Otomobil

Fiat Egea’nın, hatchback karoserli modelinin, en sportif kostümlü özel serisinin dünya tanıtımı, 87. Cenevre Otomobil Fuar’nda gerçekleştirildi.

Geçen yıl Cenevre Otomobil Fuarı'na damgasını vuran, Fiat Chrysler Automobiles Stil Merkezi ve Tofaş Ar-Ge tarafından geliştirilerek, başta Avrupa olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde satılmak üzere, Bursa'da üretilen Egea Ailesi, 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda özel bir seri ile yer aldı.

Avrupa pazarlarında Tipo adıyla satılan Fiat Egea’nın, hatchback karoserli modelinin, en sportif kostümlü özel serisinin dünya tanıtımı, 87. Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleşti.

Yeni özel serinin ön kısmında yer alan ‘bi-xenon’ farlarla daha farklı görünüm yakalanırken siyah parlak ızgara ve detaylarıyla dikkati çekiyor. Standart versiyonlarda krom olarak kullanılan gösterge paneli gibi iç mekan detaylarında da ‘piyano siyahı’ olarak adlandırılan parlak siyah malzemeler ilk bakışta göze çarpıyor.

Piyano siyahı kullanımı sportif hava girişlerinin etrafından dikiz aynası kapaklarına kadar devam ediyor. Yeni dinamik tasarımlı 18 inçlik alaşımlı jantlar aracın sportif görünümüne dinamik dokunuş veriyor. Filmli arka camlar ve gövde ile aynı renkteki kapı kolları ise gibi özelliklerle tamamlanıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Tofaş Üst Yöneticisi (CEO) Cengiz Eroldu, Fiat Tipo Hatchback S-Design’ı Haziran 2017'den itibaren Avrupa pazarlarına yönelik üretip ihraç etmeye başlayacaklarını belirterek, station wagon karoserli Tipo/Egea modelinin de S-Design versiyonunun olacağını ifade etti.

ETİKETLER