NTV

Erkek estetiğinde son trend

ntv.com.tr

Sağlık

Erkeklerde memenin normalden fazla büyümesi, yani jinekomasti hem fiziksel görünüm hem de ruhsal açıdan rahatsızlık veriyor. Bu nedenle jinekomasti ameliyatı son zamanlarda erkeklerin en çok tercih ettiği estetik uygulamalar arasına girmiş durumda.

İlişkili Haberler

Meme büyümesinden şikayetçi olan erkekler, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çareyi jinekomasti ameliyatlarında arıyor.

Bu ameliyatlara olan ilginin giderek arttığını belirten Estetik Cerrah Op. Dr. Gamze Bektaş, erkeklerde meme büyümesinin birçok sebebi olduğunu söylüyor.

Bektaş, şişman ya da zayıf fark etmeden hormonal bozukluklar, yanlış yapılan spor, vücut geliştirmede kullanılan bazı ilaçlar, aşırı kilo alımı, hızlı zayıflama gibi etkenlerin erkeklerde meme büyümesine neden olabiliceğini söylüyor.

Ameliyat için başvuran hastaların % 90’ında meme başı altından doku eksizyonu ile yapılan liposuction yönteminin yeterli olduğunu aktaran Bektaş, “Jinekomasti ameliyatında radyofrekans yardımlı liposuction teknolojisi kullanılıyor. Bu teknoloji ile yağlar radyofrekans enerjisi ile parçalanarak dışarı alınıyor. Kısa bir süre sonra kişi normal hayatına devam edebiliyor. Yanı sıra bu yöntemle ciltte sıkılaşma da meydana geliyor. Böylelikle tek bir işlemle iki yönlü sonuç elde ediyoruz” diyor.

ETİKETLER