NTV

Beşiktaş'ta Şeref Bey anıldı

Ntvspor

Spor

Beşiktaş Kulübü'nün taraftar grubu 'Çarşı', siyah-beyazlı takımın efsane isimlerinden Şeref Bey lakaplı Ahmet Şerafettin’i, ölümünün 76. yılında mezarı başında andı.

1923’te başlayan İstanbul Ligi’ne Beşiktaş’ın alınmaması üzerine verdiği mücadele ile siyah-beyazlı takımın ilk istanbul Ligi şampiyonu olmasında büyük pay sahibi olan ve siyah-beyazlı kulübün futbol şubesinin kurucusu Ahmet Şerafettin Bey, ölümünün 76. yıldönümünde anıldı.

Beşiktaş Kulübü’nün efsanelerinden ve Türk futbolunun ilk hakem hocalarından olan Şeref Bey için, Beşiktaş'ta toplanan yaklaşık 100 kadar siyah-beyazlı taraftar, tezahüratlar eşliğinde Yahya Efendi Mezarlığı'na yürüdüler.

"Nice Şeref'li şampiyonluklara" yazılı pankart açan siyah-beyazlılar, yol boyunca şampiyonluk marşları söylediler. Taraftarlar, henüz 39 yaşında siyah-beyazlıların sembol ismi olarak hayata veda eden Şeref Bey’in kabri başında dualar ettiler.

Bu arada taraftarların, Fenerbahçe ile sözleşme imzalayan Mehmet Topuz ile ilgili açtıkları, "Asena'yı bile kıskandıran bir ritim duygusu, Mehmet Topuz. Dansözden de öte!" pankartı dikkat çekti.