NTV

Çin'de son sürpriz Serena

Ntvspor

Spor

Dinara Safina, Venus Williams ve Maria Sharapova'dan sonra dünyanın 1 numarası Serena Williams da, Nadia Petrova'ya 2-1 yenilerek, Çin Açık'tan elendi.

Başından beri sürprizlere sahne olan Çin Açık Tenis Turnuvası’nda bu kez de Serena Williams elendi.

Dinara Safina'nın Çin Açık'ta erken elenmesinin ardından dünya klasmanında bir numaraya yükselmeyi garantileyen Serena Williams, üçüncü turda Rus Nadia Petrova ile karşı karşıya geldi. İlk seti 6-4 Petrova, ikincisini 6-3 Serena Williams alınca, galibi üçüncü set belirledi. Çok çekişmeli geçen son set de tie-break'e kaldı. Tie-break'i 7-5 kazanan Petrova tur atladı. Serena Wililams ise, Safina, ablası Venus ve Maria Sharapova gibi Pekin'e erken veda etti.

Dünya klasmanının bir numarası Dinara Safina'yı yenerek büyük sürpriz yapan Çinli Zhang Shuau, Fransız Marion Bartoli'ye 6-1 ve 6-4'lük setlerle yenilmekten kurtulamadı. Rus Vera Zvonareva ve Polonyalı Agnieszka Radwanska da çeyrek finale yükseldi.

Pekin'deki erkekler mücadelesinde ise 1 numaralı seri başı Rafael Nadal, ikinci turdaki rakibi Birleşik Amerikalı James Blake karşısında bir hayli zorlandı. İspanyol tenisçi 2 saat 25 dakika süren maçı 7-5, 6-7 ve 6-3'lük setler sonunda kazandı.

Nadal üçüncü turda Marat Safin ile karşılaşacak. Safin, kasım ayındaki sezon sonu turnuvasında kendine yer bulmaya çalışan Şilili Fernando Gonzalez'i 6-3 ve 6-4'lük iki setle rahat geçti.