NTV

Cristiano Ronaldo Real Madrid'de

Ntvspor

Spor

Manchester United, Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo'yu 94 milyon Euro karşılığında Real Madrid'e vermeyi kabul etti. İspanyol ekibi, futbolcuyla da anlaşma sağlarsa, dünya transfer rekoru resmen kırılmış olacak.

Real Madrid Avrupa transfer borsasını alt üst etmeye devam ediyor. Eflatun-beyazlılar, 65 milyon Euro'ya Milan'dan aldıkları Kaka'nın ardından Manchester United'ın Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo'yu da kadrosuna katmaya hazırlanıyor.

İlişkili Haberler


İngiltere Premier Lig şampiyonu Manchester United'da yönetim, bir süredir görüşme halinde bulundukları Real Madrid'in, Cristiano Ronaldo için yaptığı 94 milyon Euro’luk rekor transfer teklifini kabul ettiğini açıkladı.

Manchester United Kulübü'nden yapılan açıklamada, "Cristiano bir kez daha kulüpten ayrılma istediğini yineledi. Bunun üzerine kendisine, Real Madrid ile görüşmeler yapması için izin verdik" ifadeleri kullanıldı.

Eflatun-beyazlıların 94 milyon Euro'luk teklifini kabul ettiklerini açıklayan Manchester United yöneticileri, transferin 30 Haziran'a kadar netlik kazanacağını bildirdi.

Eğer transfer resmen gerçekleşirse, yine 2001'de Juventus'tan Real Madrid'e gelen Zinedine Zidane'ın 75 milyon Euro'luk futbol tarihinin en yüksek rakamlı transfer rekoru da kırılmış olacak.