NTV

Fikret Orman: Skoru oyuncular belirlesin

Ntvspor

Spor

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, akşam oynayacakları Fenerbahçe derbisi öncesinde, maçın centilmence geçmesini, skorunu futbolcuların belirlediği bir maç olmasını ve hakemin az hata yapmasını temenni etti.

İlişkili Haberler

Beşiktaş Kulübü’nün Akaretler’deki kulüp binasında gerçekleşen bayramlaşma töreni sonrasında gazetecilerin sorularını cevaplayan Fikret Orman, Spor Toto Süper Lig'in 6. haftasında bu akşam Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayacakları Fenerbahçe derbisi öncesinde açıklamalarda bulundu. 

Maçın sonucunun oyuncular tarafından belirlenmesini istediğini dile getiren Başkan Fikret Orman, maçın hakemiyle ilgili olarak sorulan bir soru üzerine ise az hata yapması dileğinde bulunarak şunları söyledi: 

"İyi bir maç olsun. Bugün tatil günü, taraftarımıza çağrı yapayım herkes Atatürk Olimpiyat Stadı’na maça gelsin. Centilmence bir mücadele olsun. Derbiler zor maçlardır. Her maçın kendisine göre bir havası vardır. Bugün ayrı bir tarih
yazılacaktır orada. Her derbinin bir tarihi vardır. Biz kazanmak istiyoruz ve inşallah kazanacağız. Karşı taraf da kazanmak istiyor. Böyle bir maç olacak. Skoru oyuncuların belirleyeceği bir maç olmasını istiyoruz. Biz futbolcularımızla devamlı beraberiz. Bu maç için bu takımın ayrı bir motivasyona ihtiyacı yok bence. Biz bayağı bir zamandır derbi kazanamıyoruz. 

Onun da bizde vermiş olduğu bir stres var. Açıkçası bu kadar emek, bu kadar yoğun çalışmayla bu maçı kazanmayı hak ettiğimizi düşünüyoruz. Bunu da sporcularımızın bize ve camiamıza hediye edeceğini düşünüyorum. Hakem ile ilgili de bir şey söylemek istemiyorum. Az hata yapsın." 

Sporcular ve üyelerle tek tek bayramlaşan Başkan Fikret Orman, Vodafone Arena ile ilgili ise şunları kaydetti: 

"Görüyoruz ki buralara artık sığmıyoruz. İnşallah Vodofone Arena’yı bir an evvel bitirelim de hep beraber gönül rahatlığıyla bir bayramlaşma organizasyonu yapalım. Biz oralara layık bir camiayız. Ben böyle bir camiaya başkanlık yaptığım için gurur 
duyuyorum. Çok önemli bir yerdir burası. Bizler de bu camiayı çok daha büyütmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bir dahaki bayramı Vodafone Arena’da kutlayacağız. Bu akşamda bir maçımız var inşallah güzel bir maç olur." 

"30 BİN TARAFTAR BEKLİYORUM"

Fikret Orman, Beşiktaş-Fenerbahçe derbisini Atatürk Olimpiyat Stadı'nda 30 bin civarında taraftarın takip etmesini beklediklerini söyledi.

Siyah-beyazlı taraftarlara tribüne gelmeleri yönünde çağrıda bulunan Fikret Orman, "Tahmin ediyorum bu akşam kombinelerle beraber tribünde 30 bin kişi olacak. Bu rakamın bu sene daha fazla olması gerekiyor. Tatil, hava güzel, her şey müsait ve güzel bir derbi var" ifadelerini kullandı.

ETİKETLER