NTV

Galatasaray'ın Avrupa Ligi'ndeki rakibi belli oldu (Östersunds kimdir?)

Anadolu Ajansı

Spor

Gelecek sezon UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele edecek Galatasaray'ın, 2. ön eleme turundaki rakibi Östersunds oldu. Galatasaray'ın rakibi Östersunds kimdir?

UEFA Avrupa Ligi 1. ve 2. ön eleme turu kura çekimi bugün yapıldı.

İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde gerçekleşen kura çekimine, 1. ön eleme turunda 100, 2. ön eleme turunda ise 16 takım katıldı.

Turnuvaya 2. ön eleme turundan başlayacak Galatasaray'ın rakibinin, ilk ön eleme turundaki rakibi belli oldu.

Galatasaray, İsveç'in Östersunds ekibiyle karşı karşıya gelecek.

GALATASARAY'IN İLK MAÇI 13 TEMMUZ'DA

Ligde 1. eleme turu maçları 29 Haziran ve 6 Temmuz, 2. ön eleme turu karşılaşmaları da 13 ve 20 Temmuz tarihlerinde oynanacak.

GALATASARAY'IN RAKİBİ ÖSTERSUNDS FK KİMDİR?

Östersunds, tarihinde ilk kez Avrupa kupalarında mücadele edecek.

Geçen sezon ilk defa yükseldiği İsveç Birinci Ligi'ni 8. sırada bitiren Östersunds, İsveç Kupası finalinde Norrköping'i 4-1 yenerek Avrupa Ligi bileti aldı.

Bu sezon 12 haftanın geride kaldığı İsveç Birinci Ligi'nde topladığı 21 puan ile lider Malmö'nün 6 puan arkasında 3. sırada yer alan Östersunds, 1996'da kuruldu.

Alman internet sitesi Transfermarkt'ın verilerine göre, 7 milyon euro piyasa değerine sahip, yaş ortalaması 25,7 olan İsveç temsilcisi, maçlarını 8 bin 500 kişilik Jamtkraft Arena'da oynuyor.

2010'da 4. lige kadar düştükten sonra iki sezonda 2. lige yükselen Östersunds, üç sezon sonunda da tarihinde ilk kez İsveç Birinci Ligi'ne çıktı.

Teknik direktörlüğünü, 2011'den bu yana İngiliz Graham Potter'ın yaptığı Östersunds'un kadrosunda, bu sezon ligde 5 gol atan İngiliz orta saha oyuncusu Jamie Hopcutt ve 3 gol, 5 asist üreten İran asıllı İsveçli milli futbolcu Saman Ghoddos dikkati çekiyor.

İŞTE 2. TUR EŞLEŞMELERİ:

NK Domzale (Slovenya)-Flora Tallinn (Estonya) galibi
Dinamo Brest (Belarus)
Bala Town (Galler) - Vaduz (Liechtenstein) galibi
Irtysh (Kazakistan) - Donav-Ruse (Bulgaristan) galibi
Fola Esch (Lüksemburg) - Milsami Orhei (Moldavya)

Östersunds (İsveç) - Galatasaray (Türkiye)

UEFA Avrupa Ligi birinci ön eleme turu eşleşmeleri (Maçlar 29 Haziran ve 6 Temmuz tarihlerinde oynanacak):

Maccabi Tel-Aviv (İsrail) - Tiran (Arnavutluk)
Kairat Almaata (Kazakistan) - Atlantas (Litvanya)
Beitar Jerusalem (İsrail) - Vasas (Macaristan)
Ordabasy (Kazakistan) - Siroki Brijeg (Bosna Hersek)
Kızılyıldız (Sırbistan) - Floriana (Malta)
Valletta (Malta) - Folgore (San Marino)
Ventspils (Letonya) - Valur Reykjavík (İzlanda)
St Johnstone (İskoçya) - Trakai (Litvanya)
Odd (Norveç) - Ballymena United (K.İrlanda)
Shakhtyor Soligorsk (Belarus) - Sūduva (Litvanya)
Mladost Lucani (Sırbistan) - İnter Bakı (Azerbaycan)
Chikhura Sachkhere (Gürcistan) - Altach (Avusturya)
Fola Esch (Lüksemburg) - Milsami Orhei (Moldavya)
Partizani (Arnavutluk) - Botev Plovdiv (Bulgaristan)
UE Santa Coloma (Andorra) - Osijek (Hırvatistan)
Zaria Balti (Moldavya) - FK Sarajevo (Bosna Hersek)
Bala Town (Galler) - Vaduz (Lichtenstein)
VPS Vaasa (Finlandiya) - Olimpija Ljubljana (Slovenya)
Connah's Quay Nomads (Galler) - HJK Helsinki (Finlandiya)
SJK Seinäjoki (Finlandiya) - KR Reykjavík (İzlanda)
Shirak (Ermenistan) - Gorica (Slovenya)
Zirä (Azerbaycan) - Differdange (Lüksemburg)
Vojvodina (Sırbistan) - Ruzomberok (Slovakya)
Slovan Bratislava (Slovakya) - Pyunik (Ermenistan)
Rabotnicki (Makedonya) - Tre Penne (San Marino)
Rangers (İskoçya) - Progres Niederkorn (Lüksemburg)
Domzale (Slovenya) - Flora Tallinn (Estonya)
Crusaders (K.İrlanda) v Liepaja (Letonya)
Nõmme Kalju (Estonya) - B36 Torshavn (Faroe)
Levadia Tallinn (Estonya) - Cork City (İrlanda)
Dacia Chisinau (Moldavya) - Shkëndija (Makedonya)
Levski Sofya (Bulgaristan) v Sutjeska (Karadağ)
Irtysh Pavlodar (Kazakistan) - Dunav Ruse (Bulgaristan)
Jagiellonia Białystok (Polonya) - Dinamo Batum (Gürcistan)
Zeljeznicar (Bosna Hersek) - Zeta (Karadağ)
AEK Larnaca (G.Kıbrıs) - Lincoln (Cebelitarık)
Midtjylland (Danimarka) - Derry City (İrlanda)
Dinamo Minsk (Belarus) - NSI Runavík (Faroe)
Ferencvaros (Macaristan) - Jelgava (Letonya)
Lyngby (Danimarka) - Bangor City (Galler)
Trencín (Slovakya) - Torpedo Kutaisi (Gürcistan)
Lech Poznan (Polonya) - Pelister (Makedonya)
Mladost Podgorica (Karadağ) - Gandzasar-Kapan (Ermenistan)
Videoton (Macaristan) v Balzan (Malta)
AEL Limassol (G.Kıbrıs) v St Joseph's (Cebelitarık)
Skënderbeu (Arnavutluk) - Sant Julià (Andorra) 

ETİKETLER