NTV

Gökçek: Atalay'ın kendi düşünceleri

Spor

Ankaragücü Kulübü Başkanı Ahmet Gökçek, Fenerbahçe Kulübü ile gerilime neden olan kulüp asbaşkanı Ayhan Atalay'ın açıklamalarının bilgisi dışında gerçekleştiğini belirterek, ''Ayhan Atalay kendi düşüncelerini ifade etmiştir. Fenerbahçe ile dostluğumuz eskiye dayalı. Bu açıklamalar Fenerbahçe ile olan dostluğumuza gölge düşürmeyecektir'' dedi.

Ankaragücü Kulübü Başkanı Ahmet Gökçek, önemli açıklamalarda bulundu.

Ahmet Gökçek, Ankaragücü Basın Sözcüsü Avni Kavlak ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Basın Merkezi'nde yaptığı basın toplantısında, Ankara'ya yapmayı planladıkları stadın örneğini görmek için bir süredir yurt dışında olduğunu kaydederek, ''Ben yurt dışındayken Ayhan Atalay'ın yaptığı açıklamalar kendisinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Bundan önce Fenerbahçe ile Ankaragücü kulüpleri dostluk içinde mücadelelerini sürdürdü. Ayhan Atalay'ın açıklamaları dostluğumuza gölge düşürmeyecektir'' diye konuştu.

Fenerbahçe ile oynayacakları maçın, Ankaragücü'nün Bursaspor ile olan dostluğu nedeniyle speküle edilmeye çalışıldığını da ifade eden Gökçek, ''Bizim dostluğumuz tribünlerde. Örnek bir dostluk var. Bu dostluk devam edecek. Bu dostluk sadece tribünde. Sahayı bu etkilemez. Fenerbahçe maçında ekstra motive olmayacağız. Bursaspor ile tribün dostluğumuz bir yerlere çekilmeye çalışıyor'' değerlendirmesini yaptı.

Ankaragücü Kulübü Onursal Başkanı Melih Gökçek'in de Fenerbahçeli olarak bilindiğini söyleyen Ahmet Gökçek, ''Önce can sonra canan... Melih Gökçek için her zaman önce Ankaragücü gelir. Melih Gökçek, Ankaragücü'nün en büyük temel taşıdır'' dedi.

Ahmet Gökçek, Ayhan Atalay'ın teknik direktör konusuyla ilgili açıklamalarına ilişkin olarak ise, ''Konuşulanlar tamamen Ayhan Atalay'ın kendi düşüncesidir. Ne Ertuğrul Sağlam, ne de Bülent Uygun ile bir görüşme yapılmadı. Teknik direktörümüz Roger Lemerre'nin sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. Kendisiyle oturup konuşacağız. Ümit Özat, gelecek sezon da kesinlikle bizimle olacak. Kendisi ile gelecek sezonun planlamasını yapmaya başladık bile. Ümit Özat'ın teknik direktörlüğü de düşünülebilir. Herkes bir yerde başladı. Umit özat'ın teknik direktör olmaması için hiçbir sebep yok. Ankaragücü'nü gönül rahatlığıyla Ümit Özat'a teslim edebiliriz'' ifadelerini kullandı.