NTV

Hido: Önce play-off sonra final

Spor

Yeni takımı Toronto Raptors ile antrenmanlara başlayan Hidayet Türkoğlu, "Triano'nun sistemini oturtabilirsek, önce play-off'lara ardından da finallere kadar çıkarız" dedi.

NBA’de mücadele eden milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, antremanlara başladığı Toronto Raptors'da basının ilgi odağı oldu.

Avrupa Basketbol Şampiyonası nedeniyle yeni takımı Toronto'nun sezon hazırlık antremanlarına geç katılan ve dizinde küçük bir sakatlığı bulunduğu belirtilen Türkoğlu, takımının ilk hazırlık maçlarında yer alamıyor.

Antrenman öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan milli oyuncu, bir basın mensubunun, Chris Bosh ve Türkoğlu'nun takımın en önemli oyuncuları olduğunu ifade ederek diğerlerini nasıl bulduğunu sorması üzerine, ''Takım çok iyi. Çok çalışıyorlar ve kendilerini geliştirmek için çaba sarfediyorlar. Ne kadar çok öğrenirlerse hedeflerimize ulaşmamız o kadar kolay olacak'' dedi.

Türkoğlu, yazın NBA finalleri ve Avrupa Basketbol Şampiyonası nedeniyle yorgun olduğunun belirtilmesi üzerine de, ''Şu an iyi bir kondisyonum var. İyi bir ivme yakalayıp gereken noktaya da çıkacağım. Ben bu işlerin üstesinden gelecek kadar tecrübeliyim'' şeklinde bir cevap verdi.

Kısa sürede fiziksel ve beyinsel olarak daha iyi olacağını ve önümüzdeki hafta hazırlık maçlarına dahil olacağını vurgulayan Türkoğlu, ''Antrenör Triano'nun oturttmaya çalıştığı savunma anlayışlı bir sistem var. Eğer bunu başarabilirsek önce play-off'lara ardından da finallere kadar çıkarız. Orlando'dayken de savunma oynuyorduk ve ben oradaki sistemin en önemli parçalarından biriydim. Agresif olan ve savunmayı iyi yapan takım hücumu da başarır'' dedi.

Antrenör Jay Triano ise, Hidayet'in yorgun olmasına ve sakatlığına rağmen aralarına katılmasının çok önemli olduğunu, Türkoğlu'nun takım içinde motivasyonu artırdığına inandığını söyledi.

Triano, ''Antremanlarda, diğer çocuklar ona dikkat ediyorlar ve ilgiyle izliyorlar. Önümüzdeki iki hazırlık maçında aramızda olamayacak ama haftaya takımla beraber diğer hazırlık maçlarına gelecek'' diye konuştu.