NTV

İlkay'dan Jürgen Klopp itifarı

Ntvspor

Spor

İlkay Gündoğan, Manchester City’ye transferi ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

İlişkili Haberler

İlkay Gündoğan, Sportbild’e verdiği röportajda Manchester City'ye transferinde Liverpool Menajeri Jürgen Klopp'un etkili olduğunu anlattı. 

Bu yaz gerçekleşen transferi öncesi eski hocası Klopp'a danıştığını belirten 25 yaşındaki futbolcu; "Premier Lig'in benim için doğru bir seçim olup olmadığı konusunda Klopp'un düşüncesini öğrenmek istedim. Ada'ya gelmemin çok doğru olacağını, burada kendimi çok iyi hissedeceğimi ve City’nin oyun tarzının da bana çok uygun olduğunu söyledi. Aslında benim de düşüncelerim böyleydi; Klopp da bunu onaylamış oldu" dedi.

Manchester City'yi tercih etmesinde Pep Guardiola'nın etkisinin büyük olduğunun altını çizen İlkay Gündoğan; "Çok farklı bir aurası ve muazzam bir etki alanı var. Futbol hakkında biraz fikri olan herkes, onun yönetiminde futbol oynamanın başarının anahtarı olduğunu bilir. Bir futbolcu için, transferinin Pep tarafından istenmesi bile başlı başına bir olay. İlk almak istediği oyuncuydum. Üstelik o sırada sakatlığım vardı. Sadece bunlar bile bir şeyler ifade ediyor. Elbetteki futbolculardan çok yüksek talepleri var. Ama bunların futbolcuda gelişim sağladığı da kesin" diye konuştu.

Manchester City, bu sezon çıktığı 8 resmi maçı da kazanırken İlkay, Şampiyonlar Ligi'ndeki Mönchengladbach maçında ilk kez forma şansı bulmuş; üç gün sonra da Bournemouth’a City formasıyla ilk golünü atmıştı.

ETİKETLER