NTV

Lyon taraftarı İstanbul'a gelmeyecek

ntv.com.tr

Spor

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Lyon taraftarının Vodafone Arena'da olmayacağını duyururken, Fransız ekibiyle 2100 deplasman biletinin Beşiktaşlı taraftarlara satılması konusunda anlaştıklarını duyurdu.

İlişkili Haberler

Fransız ekibinin taraftarının Vodafone Arena'daki karşılaşmada tribünde olmayacağını açıklayan Orman, Beşiktaş tarihi açısından çok önemli bir müsabakaya çıkacaklarının altını çizdi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Lyon başkanı iyi niyet gösterdi ve deplasman takımının taraftarının yerini Beşiktaş taraftarının kullanabilmesi için bir adım attı. Biz o bölgeleri satış için açacağız. Bu dakikadan sonra o maçı unutmamız lazım" dedi. 

Orman, "Rakibimizi Beşiktaş efendiliği ve nezaketiyle ağırlayacağız. Turu geçmeyi da Allah bize nasip eder inşallah. Rakibimiz üst düzey bir takım. Artık deplasmandaki maçı unutmamız lazım. Maç geç bir saatte. Taraftarımız Beşiktaş Çarşı'da yemek yiyor, içki içiyor fakat stada yorgun geliyor. Onlardan isteğim, maça yorulmadan gelmeleri. Oyuncularımızın kariyeri ve Beşiktaş için önemli bir maç. Lyon da bizim gibi kazanmak istiyor. Bu da üst düzey maçlar için normal. Oyuncularımız üst düzey birçok maç oynadı bu sezon. Eksiklerimiz var ama takımda muhtemşem sporcularımız da var. Hepsine iş düşüyor. Dua edelim, şans bizden yana olsun" açıklamasında bulundu. 

Maçın hakemi Milorad Mazic'i "Bu hakem bizim bu sezon İstanbul'daki Benfica maçımızı yönetti. Tecrübeli ve başarılı bir hakem" sözledriyle yorumlayan Fikret Orman, cezası nedeniyle Lyon eşleşmesinde forma giyemeyen Vincent Aboubakar için de "Sevdiğimiz bir çocuk. Hata yaptı, o da üzüldü. Ama milli takımımızın santrforu Cenk Tosun bizim santrforumuz. Allah, Cenk'e de futbol şansı versin ve 2-3 gol atsın" ifadesini kullandı.

Öte yandan Olympique Lyon, İstanbul'a geldi. Özel uçakla Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali'ne gelen Fransa temsilcisi, yoğun güvenlik önlemi altında kendisine tahsis edilen otobüsle konaklayacağı otele hareket etti.

ETİKETLER