Türkiye Kupası'nda son 8 ve 4 eşleşmeleri belli oldu

Ntvspor

Spor
Türkiye Kupası'nda son 8 ve 4 eşleşmeleri belli oldu

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek ve yarı final kuraları çekildi. İstanbul'da gerçekleştirilen kura çekiminde, çeyrek ve yarı finalde karşılaşacak takımlar belli oldu.

Ziraat Türkiye Kupası Kura çekimine gruplarını ilk iki sırada tamamlayarak çeyrek finale yükselen Fenerbahçe, Antalyaspor, Galatasaray, Trabzonspor, Bursaspor, Denizlispor, Büyükşehir Belediyespor ve Manisaspor takımları katıldı.

KURA ÇEKİMİ - ÇEYREK FİNAL EŞLEŞMELERİ
1. Maç: İstanbul BŞB -Trabzonspor
2. Maç: Antalyaspor -  Galatasaray
3. Maç: Fenerbahçe - Bursaspor
4. Maç: Manisaspor - Denizlispor

KURA ÇEKİMİ - YARI FİNAL EŞLEŞMELERİ
İstanbul BŞB - Trabzonspor eşleşmesinin galibi, yarı finalde Antalyaspor - Galatasaray eşleşmesinin galibiyele karşılaşacak.

Manisaspor - Denizlispor eşleşmesinin galibi, yarı finalde Fenerbahçe - Bursaspor eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.

MAÇ TARİHLERİ
Çeyrek final ilk maçları 3 Şubat 2010 Çarşamba, rövanşları ise 10 Şubat 2010 Çarşamba günü oynanacak. Yarı final ilk maçları 24 Mart 2010 Çarşamba, rövanş karşılaşmaları ise 14 Nisan 2010 Çarşamba tarihinde oynanacak.

FİNAL 5 MAYIS'TA
2009-2010 sezonu Ziraat Türkiye Kupası Şampiyonu olacak takım ise 5 Mayıs 2010 tarihindeki final maçı ile belli olacak.

KURA ÇEKİMİ SONRASI YÖNETİCİLER NTV SPOR’A KONUŞTU
Ziraat Türkiye Kupası kura çekimi sonrasında yöneticiler canlı yayında NTV Spor’a konuk oldular

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener: Kolay takım yok, bundan sonra her maç  zor geçecek. Turu geçersek Galatasaray ile erken final oynarız. Dostluk havasında geçen bir maç olsun ve kupanın kazananı Trabzonspor olsun

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Genel Müdürü Kamil Dizdar: Hedefimiz camia olarak final oynamak. Trabzonspor ile aramızdaki maçlar güzel oldu. Lig’in iyi takımlarından birisi.

Galatasaray Kulübü A Takım İdari Menajeri Cenk Ergün: Antalyaspor güçlü bir ekip. Bizim amacımız güçlü rakibimizi kupada elemek daha sonra da yarı finale yükselmektir. Trabzonspor’u da eledikten sonra finale çıkmayı hedefliyoruz. Her takım güçlü

Fenerbahçe Spor Kulübü Sportif Direktörü Aykut Kocaman: Kupayı 27 senedir kazanamıyoruz. Bunu artık tersine çevirmenin zamanı geldi. İnşallah bu sene olacaktır. Bursaspor zor bir rakip. Ana amacımız kupayı kazanmak niyetimiz bu ama bunu yapmamız önemli