NTV

329 terörist etkisiz hale getirildi

Anadolu Ajansı

Türkiye
asker.jpg

Güvenlik kaynaklarınca, Yüksekova'da toplam 28, Hakkari'de de 4 Ağustos'tan bu yana 301 terörist etkisiz hale getirildi

Yüksekova'da toplam 28, Hakkari'de ise 4 Ağustos'tan bu yana 301 terörist etkisiz hale getirildi.

Güvenlik kaynaklarınca, Hakkari Valiliği sorumluluk bölgesinde tüm güvenlik güçlerinin etkin koordinasyonu ile yürütülen terörle mücadele harekatının başarılı bir şekilde devam ettiği belirtildi.

Bu mücadelenin, 3. Piyade Tümen Komutanlığı emir komutasında 1. Komando Tugay Komutanlığı, 2. Komando Tugay Komutanlığı, 2. ve 34. Hudut Tugay Komutanlıkları, Hakkari İl Jandarma Komutanlığı, 7. HudutAlay Komutanlığına bağlı komando birlikleri, hudut özel harekatbirlikleri, jandarma özel harekat birlikleri ve motorlu birlikler tarafından üstün cesaret ve feragatle sürdürüldüğünü vurgulayan güvenlik kaynakları, şunları kaydetti:

"Bu mücadelede polis özel harekat birlikleri ve emniyet unsurlarıile geçici köy korucuları da aynı cesaret ve feragati göstermektedir.

21 Eylül 2016 Saat 07.10'da YüksekovaDağlıca İzme Dağı bölgesinde Silahlı Bayraktarlatespit edilen mağara önünde bir teröristve aynı alanda bulunan mühimmat deposu imha edilmiştir. 21 Eylül 2016 akşam saatlerinde Çukurca Omaran bölgesinde tank atışıyla bir silah mevzii imha edilmiş ve bir terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Yüksekova'da toplam terörist 28, Hakkari'de 4 Ağustos'tan bu yana 301 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Şemdinli Beyyurdu Motorlu Tabur Komutanlığınca dün saat 01.00 sularında Toplam 200 kutu/Box sigara ile 90 çuval çay ele geçirilmiştir. PKK kaçakçılığa devam etmeye çalışıyor."

ETİKETLER