Adil Öksüz darbe girişiminde talimatları şehit ailesinin evinden vermiş

NTV Haber

Türkiye
adil-oksuz.jpg

FETÖ'nün "Hava Kuvvetleri" imamı olan firari Adil Öksüz'ün 15 Temmuz darbe girişimini Akıncı Üssü yakındalarındaki bir şehit ailesinin evinden yönettiği belirlendi.

İlişkili Haberler

15 Temmuz'un en çok konuşulan isimlerinden biri olan "Hava Kuvvetleri İmamı" firari Adil Öksüz'ün darbe girişimini Ankara Kazan'da yaşlı bir çiftin evinden yönlendirdiği ortaya çıktı.

Oğulları 2000 yılında şehit olan çiftin evinde yapılan aramalarda haritalar ve not defterleri bulundu.

Gazetelerde yer alan haberlere göre, firari Adil Öksüz 15 Temmuz'dan bir gün önce Akıncı Üssü yakınındaki Kazan ilçesinde bir eve yerleştirildi.

Çifte FETÖ mensuplarınca "size tanrı misafiri gelecek" denildi.

Adil Öksüz'ün darbe girişimini buradan yönettiği, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın halkı sokağa çağırmasından sonra bu evden ayrılarak Akıncı Üssü'ne gittiği belirtiliyor.

Evde yapılan aramada haritalar ile not defterleri buldu. Evin alt katında bulunan iş yerine ait kamera kayıtlarına da el konuldu.

3 AYRI TUTANAK

Öte yandan tartışmalı şekilde serbest kalan Öksüz ile ilgili, gözaltına alındığında üç ayrı tutanak tutulduğu ortaya çıktı.

Habere göre, 16 Temmuz 14.30’da hazırlanan ilk tutanakta, Öksüz’ün üzerinde yaklaşık 15 bin lira para ve telefonlar çıktığı belirtildi.

GPS MUAMMASI

Aynı saatte hazırlanan ikinci tutanakta ise Öksüz’ün üzerinde GPS yani konum belirleme cihazı bulunduğu da yazıldı. 

Her iki tutanakta da polis ve jandarmanın imzası var. Soru işaretlerine neden olan üçüncü tutanakta ise  "GPS üzerinde çıkmadı, tuvalete atıldı" yazıyor.

Jandarma imzası olan bu tutanakta polis imzası bulunmaması dikkat çekiyor.

15 temmuz darbe girişiminin kilit ismi Adil Öksüz darbe girişimi sabahı Akıncı Üssü'nde yakalanmış ancak delil yok denilerek serbest bırakılmıştı.

ETİKETLER