NTV

Alt tarafı internet sitesi, üst tarafı piyasa devi

Türkiye

Kazandığının 100 katı eden Facebook borsaya açılıyor; NTV, Zuckerberg'in öyküsünü, halka arz günü ekrana taşıyor. Kapalı kapılar ardındaki Faceboook bu cuma 23:00'te NTV'de.

BBC’nin yaklaşık bir saat süren Mark Zuckerberg: Inside Facebook isimli belgeselinde Facebook’un gelişimi ile ilgili oldukça sürükleyici bilgiler bulunuyor. Bu belgesel, dünyanın en büyük sosyal ağına farklı bir açıdan bakmanızı sağlıyor.

İlişkili Haberler


BBC’den Emily Maitlis’in hazırladığı bu belgeselde Facebook’un genel merkezinden çarpıcı görüntüler de yer alıyor. İlginç detaylar, anektodlar ve bolca Facebook’un arka planında olup bitenlerin ekrana yansıdığı Inside Facebook, bu tür belgesellere merak duyanların kaçırmayacakları türden.

'Inside Facebook' belgeselindeki minik detaylar belgesele renk katmış. Örneğin Mark Zucerkberg’e 23 yaşındayken Microsoft’tan gelen 15 milyar dolarlık teklifleri reddetmeyi nasıl başardığı sorusuna Mark Zuckerberg şu şekilde yanıt veriyor: “Aslında en zoru Yahoo’dan gelen 1 milyar dolar’lık teklifi reddetmekti. Bu gerçekten ilk büyük teklifti. O zamanlar ticaretten anlamayan biriydim. Şirketin o kadar edebileceğini bile bilmiyordum. O dönemde şirkete katılan herkesin bir amaçları, kendilerini adamışlığı vardı. Biz o tür karar vermedik. Şirketin satmak yerine, inşa etmeyi tercih ettik”

'Kapalı Kapılar Ardında: Facebook' adlı belgesel 18 Mayıs günü saat 23:00'te NTV'de yayınlanacak.

ZİLİ ZUCKERBERG ÇALACAK
Yarın gerçekleştirilecek halka arzın ardından, Facebook hisseleri Cuma günü Nasdaq borsasında işlem görmeye başlayacak. Facebook CEO'su Mark Zuckerbeg, borsanın New York, Menlo Park'taki merkezine giderek borsanın açılış zilini çalacak. Zuckerberg'in açılışta kapüşon mu yoksa takım elbise mi giyeceği merak konusu.