NTV

Ankara’da yarın okullar tatil

Anadolu Ajansı

Türkiye

Ankara Valiliği, yarın ilk ve orta dereceli okullar ile anaokulları ve kreşlerin 1 gün süre ile tatil edilmesini kararlaştırdı.

Ankara Valiliği, 9 Mart Çarşamba günü ilk ve orta dereceli okullar ile anaokulları ve kreşlerin 1 gün süre ile tatil edilmesini kararlaştırdı.

İlişkili Haberler


Bugün Ankara'da tipi şeklinde etkili olan kar yağışı nedeniyle okul servis araçlarının, bazı semtlere normal saatinden 1 saat gecikmeli gelmesi öğrenci-veli ve okul yönetiminde sıkıntıya yol açtı.

Ankara Umum Servis Aracı İşletmecileri Odası Başkanı Tuncay Elmadağlı, bugün servislerin ulaşımında büyük sıkıntı yaşadıklarını belirterek, 5-6 tane maddi hasarlı kazanın meydana geldiğini söyledi.

Sabahtan bu yana ana arterlerde ulaşım sıkıntısı oluşmadığını ancak ara sokaklarda hiçbir çalışma yapılmadığını için araçların güçlükle girdiğini bildiren Elmadağlı, ''Ancak bizler öğrencileri evinin önünden aldığımız için ara sokaklarda sorun yaşıyoruz. 1 saatin üzerinde gecikmeler oldu. Çocuklar karın altında beklediler. Veliler bizi arayarak okulların tatil edilip edilmediğini sorup durdular. Hem öğrenci, hem veli, hem de okul yönetimleri bu durumdan dolayı mağdur oldular'' diye konuştu.

En çok problemin Çankaya-Yıldız, Dikmen-Sokullu, İncek-Elvankent, Keçiören-Senatoryum, Akdere semtinde meydana geldiğini bildiren Elmadağlı, ''Bugün servislerin ulaşımında büyük sıkıntı yaşadık. 5-6 adet maddi hasarlı kaza meydana geldi. Veliler tedirgin olduğu için okulların tatil edilmesini istiyor. Bu doğrultuda valilikle görüşmede bulunduk'' dedi.