NTV

Bakan korumasını böyle kovdu

Türkiye

Mersin'de seçim çalışmalarını sürdüren bakan Zafer Çağlayan, gazetecilerin görüntü almasını engelleyen ve tehdit eden korumasına "Çek git, kovuldun

Seçim çalışmalarını sürdüren Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, partisinin Mezitli İlçe teşkilatının Aklan Düğün Salonu’nda düzenlediği toplantıya katıldı.

Devlet Bakanı Çağlayan burada bir konuşma yaptı. Konuşması sırasında yaşlı bir kadın, Çağlayan’ın yanına geldi. Kadın, Bakan Çağlayan'a sıkıntılarını anlattı.

Bakan Çağlayan, vatandaşın yanına kadar gelip konuşmasını bölmesi üzerine "Korumalarım, adamlarım, nerede? yoklar mı?" diyerek tepki gösterdi.

Bu gelişmeden sonra gazetecilerin görüntü almasını engelleyen bir koruma, gazetecilere el kol işaretleri yaparak "Çekmeyin lan diyorum size, çekerseniz makinelerinizi kırarım" dedi.

Gazeteciler, toplantı bitiminde konuyu Bakan Çağlayan’a iletti. Bu korumanın kim olduğunu gazetecilerden öğrenen Çağlayan, gazetecilerden özür dilemesini istedi.

AK Parti Mezitli İlçe Başkanı Mustafa Yıldız da yaşananlara şahit olduğunu söylemesi üzerine Çağlayan, bir anda öfkelenerek korumasına "Çek git buradan seni kovuyorum" diye çıkıştı.

Partililer tarafından sakinleştirilen Çağlayan, gazetecilerden de özür dileyerek, “Zor şartlar altında görev yapan siz sevgili gazeteci kardeşlerimden yaşananlar için özür dilerim" diye konuştu.