NTV

Başbakan Yıldırım, CHP lideri Kılıçdaroğlu ile görüştü

NTV Haber,Anadolu Ajansı

Türkiye

Başbakan Yıldırım ile CHP lideri Kılıçdaroğlu bir araya geldi. Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, görüşmede mini anayasa çalışması ve FETÖ soruşturmalarının ele alındığı bildirildi. CHP kaynakları ise Başbakan'ın OHAL'in uzayabileceği mesajını verdiğini iletti.

Başbakan Binali Yıldırım ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti Genel Merkezi'nde bir araya geldi.

Görüşme için saat 10.00'da AK Parti Genel Merkezi'ne gelen Kılıçdaroğlu'nu, makam aracından inişinde Başbakan Yıldırım karşıladı.

Başbakanlık'tan görüşmeye ilişkin bir açıklama geldi. Açıklamaya göre, görüşmede mini anayasa çalışması ve FETÖ soruşturmaları yer aldı.

Görüşmesinde, mini anayasa değişikliği konusundaki çalışmalar değerlendirilerek bu çalışmaların bir an önce uzlaşma ile sonuçlandırılması konusunda ortak görüşün benimsendiği bildirildi.

Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu'na FETÖ soruşturmalarında çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü belirtti. Terörle mücadele konularına da değinen Yıldırım, Suriye'de yürütülen Fırat Kalkanı Harekatıyla ilgili de Kılıçdaroğlu'na bilgi verdi.

"OHAL UZAYABİLİR MESAJI"

CHP'den de görüşmeye ilişkin bir açıklama geldi. Parti kaynakları, Başbakan'ın görüşmede OHAL'in uzayabileceği mesajını verdiğini ancak Kılıçdaroğlu'nun buna karşı çıktığı belirtildi.

FETÖ ile mücadelede "imzasız ihbarlarla ilgili genelge hazırlanacağı" da kaydedildi. CHP kaynaklarının verdiği bilgiye göre, Kılıçdaroğlu görüşmede darbe girişimi sonrası gözaltına alınan erlerin tahliye edilmesini istedi.

Görüşme sonrası taraflardan henüz bir açıklama gelmezken, Başbakan Yıldırım'ın MHP Lideri Devlet Bahçeli ile yapacağı görüşmenin de bugün gerçekleşmeyeceği kaydedildi. (HABERE GİT)

ETİKETLER